wtorek 27.09.2022

Imieniny: Damiana Amadeusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 rozpoczęli nowy rok szkolnyWakacje dobiegły końca. Uroczystym apelem zainaugurowali dzisiaj rok szkolny 2022/2023 uczniowie i kadra Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


W tym roku z PZS nr 1 naukę będzie pobierać ponad 600 uczniów, z czego blisko 200 to pierwszoklasiści. Zebranych na apelu przywitała dyrektorka szkoły Małgorzata Przesławska.

– Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, umiejętności, ale również zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczymy się tu współpracować, rozwiązywać problemy i wspierać się nawzajem, nie zapominając o szacunku. Wspólnie musimy zadbać, aby szkoła była miejscem bezpiecznym, życzliwym i otwartym. Pamiętajcie też, że oceny nie są najważniejsze. W naszych murach liczy się, abyście poznali siebie, odkryli własne talenty i mocne strony, aby nauka sprawiała wam przyjemność. Dlatego mam nadzieje, że będziecie tu przychodzić z ochotą i radością – podkreślała dyrektorka szkoły Małgorzata Przesławska.

Szczególnie ciepło powitano pierwszoklasistów oraz liczną grupę uczniów z Ukrainy. Maturzystom i uczniom technikum przystępującym do egzaminu zawodowego już teraz życzono połamania piór i jak najlepszych wyników na egzaminach. Życzenia sukcesów na wielu płaszczyznach, satysfakcji i radości ze zdobywania wiedzy przekazała uczniom również Halina Mikła, przewodnicząca komisji oświaty w Radzie Powiatu w Środzie Śląskiej, której towarzyszyła skarbniczka Elżbieta Czarnota.

Zgodnie ze zwyczajem pierwszoklasiści, którzy zdobyli najwięcej punktów podczas rekrutacji odebrali z rąk dyrekcji legitymacje szkolne. Po uroczystym apelu uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Powiat Średzki - RFP
  • ale powiedział(a) Więcej
    sesja Rady Miejskiej będzie jutro 31 minut temu.
  • DSR powiedział(a) Więcej
    Wiem ze nie w temacie ,ale kiedy bedzie nagranie wideo z sesji rady miejskiej ktore odbylo sie 26.09 ? Czekam 2 godziny temu.
  • nanana powiedział(a) Więcej
    Pewnie sam się zgłosił, bo nasi "kryminalni" zajęci ściganiem PZ i pewnie wkrótce jego też złapią, znaczy się zgłosi się! 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…