środa 22.03.2023

Imieniny: Katarzyny Bogusława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Uczniowie średzkiej podstawówki z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji

SkomentujW ramach poznawania zawodów, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej odwiedzili Komendę Powiatową Policji. Celem wizyty było przybliżenie najmłodszym pracy policjanta i zwiedzenie budynku komendy, ale również przypomnienie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Dzieci odwiedziły jednostkę policji, gdzie miały możliwość przyjrzenia się codziennej pracy policjantów. Zwiedzanie rozpoczęto od stanowiska kierowania, gdzie dzieci zobaczyły obowiązki służby dyżurnego oraz jego zastępcy. Kolejnym punktem było zwiedzanie pomieszczenia dla osób zatrzymanych, do którego dzieci wchodziły z dużą ostrożnością jednogłośnie deklarując, że nigdy nie chciały by tam trafić.

Następnym etapem spotkania była możliwość założenia przez zwiedzających umundurowania typu „PZ” oraz zapoznanie z codziennym wyposażeniem policjanta. Spotkanie było również okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po drodze z użyciem maty oraz mini znaków drogowych.

Kolejnym zagadnieniem poruszonym na spotkaniu było używanie elementów odblaskowych tak ważnych, szczególnie w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześniej zapada zmrok.
Uczniowie dowiedzieli się również jak należy zachować się podczas kontaktu z osobą nieznajomą. Wezwanie pomocy jest często trudne i stresujące dla wielu ludzi, dlatego policjanci omówili z uczniami proces zgłaszania pomocy pod numerem alarmowym. Na przykładzie różnych sytuacji wyjaśnili w jakich przypadkach z takiego numeru korzystać i jakie informacje przekazać operatorowi.

Niecodzienni goście wykazali duże zainteresowanie omawianą tematyką, za co zostali pochwaleni przez prowadzących policjantów.

mł. asp. Karol Dudziak
KPP w Środzie Śląskiej
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

taxi stas

eko006