sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

W przyczepie ukryte były narzędzia, w kabinie pojemnik z narkotykami

Cz, 01.07.2021 14:29
 •  

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden był poszukiwany przez sąd, a drugi, który pomagał mu w ukrywaniu się przed organami ścigania, posiadał znaczne ilości środków odurzających oraz mienie pochodzące z przestępstwa.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W wyniku podjętych działań operacyjnych średzcy policjanci ustalili, że mężczyzna poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności może ukrywać się na terenie kopalni kruszywa w jednej z miejscowości powiatu średzkiego.

Na miejscu funkcjonariusze podczas przeszukania ujawnili 23-letniego mieszkańca powiatu, który chował się za samochodem ciężarowym i który początkowo, aby uniknąć odpowiedzialności, podał nieprawdziwe dane. Policjanci zweryfikowali jego tożsamość i potwierdzili, że jest to mężczyzna poszukiwany przez sąd w Środzie Śląskiej celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności.

Ponadto podczas dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili ukryte w przyczepie pod plandeką różnego rodzaju narzędzia budowlane i ogrodnicze, pochodzące z włamań i kradzieży oraz w kabinie ciągnika siodłowego plastikowy pojemnik z zawartością suszu pochodzenia roślinnego i woreczek strunowy w białą substancją. Przeprowadzone następnie testy potwierdziły, że zabezpieczone przez funkcjonariuszy substancje to marihuana i metaamfetamina, stanowiące blisko 240 porcji narkotyków.

W związku z tym śledczy zatrzymali obecnego na miejscu 34-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który dozorował teren kopalni. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, skąd następnie poszukiwany 23-latek został przewieziony do aresztu śledczego.

Z kolei 34-letni mężczyzna w związku z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Średzcy policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego udowodnili mu również włamanie oraz cztery kradzieże mienia w postaci narzędzi budowlanych i ogrodowych o łącznej wartości ponad 5300 złotych.

Przestępstwo posiadania znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

431 91392

431 91391

 • 3
 • 0
 • 0
 • 3
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... godzinę temu.
 • Dorota powiedział(a) Więcej
  To samo co z droga przy biedronce, krzyczeliście, tupaliscie, że musi zrobić i co? Teraz Polbus sam za swoje, prywatne środki ja zrpbi bo to jest... 2 godziny temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  i pomyslec ,ze to niedawno byl przewodniczacy rady powiatu-ale cyrk,ja prdl . 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …