wtorek 16.08.2022

Imieniny: Stefana Rocha

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //W przyczepie ukryte były narzędzia, w kabinie pojemnik z narkotykami
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden był poszukiwany przez sąd, a drugi, który pomagał mu w ukrywaniu się przed organami ścigania, posiadał znaczne ilości środków odurzających oraz mienie pochodzące z przestępstwa.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


W wyniku podjętych działań operacyjnych średzcy policjanci ustalili, że mężczyzna poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności może ukrywać się na terenie kopalni kruszywa w jednej z miejscowości powiatu średzkiego.

Na miejscu funkcjonariusze podczas przeszukania ujawnili 23-letniego mieszkańca powiatu, który chował się za samochodem ciężarowym i który początkowo, aby uniknąć odpowiedzialności, podał nieprawdziwe dane. Policjanci zweryfikowali jego tożsamość i potwierdzili, że jest to mężczyzna poszukiwany przez sąd w Środzie Śląskiej celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności.

Ponadto podczas dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili ukryte w przyczepie pod plandeką różnego rodzaju narzędzia budowlane i ogrodnicze, pochodzące z włamań i kradzieży oraz w kabinie ciągnika siodłowego plastikowy pojemnik z zawartością suszu pochodzenia roślinnego i woreczek strunowy w białą substancją. Przeprowadzone następnie testy potwierdziły, że zabezpieczone przez funkcjonariuszy substancje to marihuana i metaamfetamina, stanowiące blisko 240 porcji narkotyków.

W związku z tym śledczy zatrzymali obecnego na miejscu 34-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który dozorował teren kopalni. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, skąd następnie poszukiwany 23-latek został przewieziony do aresztu śledczego.

Z kolei 34-letni mężczyzna w związku z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Średzcy policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego udowodnili mu również włamanie oraz cztery kradzieże mienia w postaci narzędzi budowlanych i ogrodowych o łącznej wartości ponad 5300 złotych.

Przestępstwo posiadania znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

431 91392

431 91391

 • Jack powiedział(a) Więcej
  Online to od kiedy...
  16 minut temu.
 • Filip powiedział(a) Więcej
  Mamy nadzieję, że to nie koniec i z roku na rok będzie się rozkręcać. Panie Burmistrzu musowo wpisać to wydarzenie do kalendarza imprez. Miejsce petarda! 38 minut temu.
 • Daga powiedział(a) Więcej
  Impreza rewelacja, miejsce, muzyka. Minuta ciszy dla tych co nie byli. Oby tak dalej 46 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…