czwartek 18.07.2024

Imieniny: Emila Erwina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


W szkołach rusza akcja „Rośnij razem z nami”. Wkrótce w gminie Miękinia posadzonych zostanie 2 tys. drzew

SkomentujW otoczeniu partnerskich szkół Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, będą zasadzone nowe drzewa. W ramach akcji „Rośnij razem z nami”, oprócz nasadzeń, przewidziano prelekcje ekologii dla uczniów. Do „zielonej” inicjatywy przyłączyła się również Fundacja Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy podpisano list intencyjny w tej sprawie.


Fot. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Fot. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.


Tereny zielone są bardzo ważne zarówno dla lokalnego ekosystemu, jak i ogólnego stanu naszej planety. Od wielu lat obserwujemy negatywny wpływ ludzi na przyrodę. Szkodliwy dwutlenek węgla przyczynia się do zmiany klimatu, jednego z kluczowych globalnych problemów. To właśnie drzewa pomagają z nim walczyć, pochłaniają CO2, usuwając go z powietrza i uwalniając tlen.

Celem zielonej gospodarki, do której dąży Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, jest zmniejszenie zagrożeń dla przyrody oraz zrównoważony rozwój bez degradacji środowiska. W maju ubiegłego roku na terenach strefowych otwarto najbardziej zrównoważony środowiskowo zakład PepsiCo w Europie produkujący przekąski, w którym wartość zastosowanych rozwiązań środowiskowych wynosi 30,3 mln zł. Troska o środowisko to nie tylko dbanie o przyrodę wokół nas, ale również o nasze zdrowie i przyszłość. Akcja „Rośnij razem z nami”, organizowana przez Dolnośląski Klaster Edukacyjny, przy udziale Fundacji LSSE, kształtuje właściwe nawyki wśród dzieci i młodzieży – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Świadomość zmian klimatycznych oraz skutków działalności człowieka na jakość powietrza, a także odpowiedzialność za otoczenie, powinny być kształtowane od najmłodszych lat, dlatego Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w ramach Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego zorganizowała akcję „Rośnij razem z nami”. Działania ekologiczne, które wpisują się również w misję Fundacji Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej są kluczowe, aby zmniejszyć problem zanieczyszczenia środowiska.

Spotkanie w Centrum Konferencyjnym LSSE było też okazją do zaprezentowania dyrektorom placówek, przyłączających się do przedsięwzięcia, podsumowania działań Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego w 2023 roku. To najliczniejszy klaster branżowy LSSE, który aktualnie liczy 211 partnerów, w tym: 121 placówek edukacyjnych (przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, 7 uczelni wyższych), 47 instytucji (fundacje, stowarzyszenia, urzędy pracy, jednostki samorządu terytorialnego) oraz 43 firmy. W 2023 roku do DKE przystąpiło 30 nowych członków, a z oferty klastra skorzystało ponad 8 tys. uczestników wydarzeń.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna współpracuje ściśle z lokalnymi szkołami, uczelniami i innymi instytucjami edukacyjnymi. Firmy działające w strefie angażują się aktywnie w proces kształcenia zawodowego, oferując m.in. staże, praktyki i możliwość zdobycia doświadczenia dla uczniów oraz studentów. Dzięki temu nauczanie jest lepiej dostosowane do potrzeb rynku pracy.

LSSE już wcześniej przyłączała się do proekologicznych akcji. Przykładem może być współpraca z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Głogowie, w ramach której wsparła zagospodarowanie terenów zielonych wokół budynków użytkowanych przez szkołę, co będzie walorem nie tylko środowiskowym, ale również estetycznym. Już wkrótce w gminie Miękinia odbędzie się akcja sadzenia blisko 2 tys. drzew.

(mpr)

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. LSSE do dziś to 88 inwestorów z wielu zakątków świata, 1,5 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

komnet internet

ekogroszek baner

taxi stas

Nie przegap tych artykułów.