środa 27.10.2021

Imieniny: Iwony Sabiny

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Warsztaty kulinarne w Powiatowym Zespole Szkół nr 2

Pt, 01.10.2021 16:14

W czwartek uczniowie klasy gastronomicznej średzkiego technikum wzięli udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez firmę Develey.


Warsztaty poprowadził kucharz Paweł Filipiak i dyrektor regionalny Dariusz Drukarczyk, którzy przyjechali do szkoły na zaproszenie kierownika Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Wojciecha Mielińskiego.

Uczniowie, bazując na produktach marki Develey, przygotowali pod okiem szefa kuchni orientalne dania, m.in. rybę z selera, tatara z pulpy pomidorowej, makaron z krewetkami i grillowane jabłka w sosie. Paweł Filipiak zaprezentował młodzieży poprawny sposób krojenia ryby, zdradził sekret idealnego bulionu oraz wyjaśnił, w jaki sposób nałożyć danie na talerz, aby prezentowało się elegancko. Na koniec wspólnie przystąpiono do degustacji przygotowanych potraw.

- Pomysł na organizację warsztatów zrodził się w ciągu chwili. Zależy mi, aby być kierownikiem, który wyjdzie zza biurka i będzie współpracował ze szkołami, a zwłaszcza uczniami, bezpośrednio. Takie warsztaty to świetna forma integracji. Co więcej, przynoszą uczniom wiele korzyści. Pokazują możliwości rozwoju, zwiększają ich wiedzę i rozwijają wyobraźnię młodych kucharzy. Dziękuję dyrektorowi Mariuszowi Kargolowi i jego kadrze za owocną współpracę i liczę, że to dopiero początek naszych wspólnych działań - podsumował warsztaty kierownik EKZ Wojciech Mieliński.

 Powiat Średzki - RFP

 • 9
 • 3
 • 0
 • 2
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Zenek powiedział(a) Więcej
  Pamiętacie to bicie piany na przełomie kadencji burmistrzów? A pamiętacie początek... godzinę temu.
 • byk powiedział(a) Więcej
  ale wypowiedź - pojechałaś po całości - współczuję ci 4 godziny temu.
 • sarna powiedział(a) Więcej
  Kujony jeb.... 4 godziny temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Tęcza - Korona 0:3 w.  5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2021 07:11 wrote:

KUPIĘ ANTYKI różności - NAJLEPSZE CENY W REGIONIE - telefon - 603-567-304 - ZADZWOŃ ! Kupię za GOTÓWKĘ starą : Porcelanę, Ceramikę, Szkło,…

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

0
RAZEM