list | artykuł | zdjęcia


Wspólne ćwiczenie służb i Terytorialsów nad Zalewem Mietkowskim


Już w najbliższą sobotę (22 czerwca 2024 r.) nad Zalewem Mietkowskim odbędzie się kolejna 4. edycja ćwiczenia pk. BORZYGNIEW 24.




Fot. mpr Fot. mpr


Skomentuj

Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej (16 DBOT) wraz z Policją, Strażą Pożarną, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Wodną Służbą Ratowniczą oraz Pogotowiem Ratunkowym przeprowadzą wspólne ćwiczenie na Zalewie Mietkowskim.

W tym czasie zostaną zrealizowane zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na wodzie, użycia sprzętu ratownictwa wodnego, poszukiwania w terenie przybrzeżnym oraz pomocy przedmedycznej. Dodatkowo zostanie praktycznie przećwiczony element desantu z płynącej łodzi oraz podbieranie poszkodowanego.

Kolejnym zagadnienia zostaną zrealizowane na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w miejscowości Borzygniew. Szkoleni zostaną zapoznani ze sprzętem wykorzystywanym do pomocy przy wypadkach komunikacyjnych, dowiedzą się jak prowadzić poszukiwania osób zaginionych, zdobędą umiejętności właściwego używania sprzętu do wspinaczki.

W trakcie ćwiczenia będzie można zapoznać się ze specyfiką pracy każdej z instytucji, zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej działalności a także porozmawiać z przedstawicielami.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przyjazdu i zobaczenia na żywo uczestników w akcji. Ćwiczenia rozpoczną się o godzinie 9.00, natomiast w samo południe zapraszamy na pokazy ratownicze.

Plan ćwiczenia

22 czerwca 2024 r.

 

09.00 – 12:00 - szkolenie na punktach nauczania

  1. Część wodna:
  • rzut rzutką i kołem ratunkowym,
  • desant z łodzi,
  • zasady pływania na kajaku,
  • łańcuch życia,
  • ewakuacja tonącego przy użyciu zasobnika,
  • podebranie poszkodowanego na ponton.
  1. Część lądowa:
  • samoobrona przed atakiem,
  • metody poszukiwawcze - działania z psami tropiącymi,
  • techniki wspinaczkowe,
  • pierwsza pomoc,
  • użycie sprzętu przeznaczonego do działań ratowniczych.


12.00 – 13.00 - przerwa - pokazy reagowania służb na wodzie

13.00 – 16.00 - szkolenie na poszczególnych punktach nauczania - zagadnienia j.w.

(mp/mpr)

22 czerwca 2024 r


Google News Logo

Obserwuj nas w Google News!

Dodaj nas do ulubionych źródeł.


 

Artykuły w kategorii:


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Reklamuj się tu - u siebie. Jak sąsiedzi.