sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Wystawa NIE-WIDZIALNI odkrywa młode talenty
Wystawę prac ośmiu młodych, zdolnych mieszkańców naszego powiatu otwarto w sobotę w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


- “Niewidzialni” - tak w pewnym momencie określili swój status młodzi ludzie uczestniczący w prowadzonych przeze mnie warsztatach rysunku i malarstwa. Określenia “niewidzialni”, “zapomniani” mocno mnie poruszyły. Przyjrzałam się z boku tym wspaniałym, młodym ludziom i dotarło do mnie, że gdybym nie miała kontaktu z ich twórczością, nic bym o nich nie wiedziała. Są oni bowiem widzialni przede wszystkim w tym co robią: w liniach, w kresce, w barwie plamy. Widzialni są, kiedy podejmują temat-motyw swojej pracy, często bardzo skomplikowany, czasem naiwny. Widzialni są w mojej grupie, kiedy rozmawiają podczas pracy. Może dzięki tej wystawie staną się Widzialni dla innych - wyjaśnia przesłanki wystawy Małgorzata Bogucka, opiekunka artystów.

Członkowie warsztatów i autorzy prac to: Amelia Olszewska, Anna Krzeszowska, Milena Omachel, Natalia Myszkowska, Zuzanna Sember, Nikola Rolka, Marcin Masalski i Oliwia Mytych.

Wernisaż wystawy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Młodzi artyści otrzymali wiele ciepłych słów, nie zabrakło również kwiatów i upominków. W części artystycznej wystąpiła Natalia Potrzeba, nastoletnia wokalista z Wilczkowa. Wystawę NIE-WIDZIALNI będzie można oglądać w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej do końca marca.

Powiat Średzki - RFP

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 3 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 4 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…