środa 20.01.2021

Imieniny: Fabiana Sebastiana

Wyświetlacze i progi gotowe, ale to nie koniec działań powiatu

Wyświetlacze i progi gotowe, ale to nie koniec działań powiatu

Śr, 30.09.2020 21:59

W celu poprawy bezpieczeństwa przy powiatowych drogach pojawiło się dziewięć radarowych wyświetlaczy prędkości, a na jezdniach montowane są progi zwalniające.Postępowanie przetargowe na montaż wyświetlaczy wygrało Wielobranżowe Przedsiębiorstwo „3D” z Bydgoszczy.

Na montaż dziewięciu urządzeń wykonawca potrzebował dwa dni. Pierwszy wyświetlacz zamontowano w Ciechowie, kolejny wioskę dalej, w Cesarzowicach. Pozostałe miejscowości to: Brzezina-Wilkszyn, Brzezinka Średzka, Lutynia, Kostomłoty, Malczyce, Udanin i Ujazd Górny.

Koszt zadania to 150 tys. zł, lecz - co niezwykle istotne - powiatowi udało się pozyskać dwie darowizny od firm budowlanych, które realizowały na naszym terenie swoje inwestycje. Spie Elbud Gdańsk wsparło to zadanie kwotą 75 tys. zł, a spółka Budago z Owczar 8 tys. zł.

Poprawie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mają służyć też progi spowalniające. W ostatnim czasie na drogach powiatu zamontowano ich cztery: w Ciechowie (przy szkole), Łagiewnikach Średzkich (wjazd do miejscowości od autostrady A4), Lutyni (przy kościele), Radakowicach (przy świetlicy wiejskiej). Montowane progi to tzw. poduszka berlińska, czyli wyspowy próg gumowy, który ma ograniczać prędkość samochodów osobowych jednocześnie nie zakłócając ruchu pozostałych użytkowników drogi. Kolejne tego typu zdania będą realizowane po analizie wniosków mieszkańców, którą przeprowadzi Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów realizacji naszego programu poprawy bezpieczeństwa i w przyszłym roku zamierzamy kontynuować go we współpracy z naszymi gminami, wzorując się na programie chodnikowym, który bardzo fajnie funkcjonuje. Progi i wyświetlacze to nie koniec naszych działań. Jeszcze w tym roku planujemy zlecenie malowania oznakowania poziomego, co również poprawi warunki jazdy. Jesteśmy też w trakcie opracowywania dokumentacji technicznej przejścia dla pieszych z peronami, które zostaną wykonane po uzgodnieniu i zatwierdzeniu planów organizacyjnych – informuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel Zarządu Powiatu w Środzie Śląskiej. 

(rfp)

wyswietlacz
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00
POBÓR KRWI / akcja wyjazdowa RCKiK
02.02.2021 (wtorek) 08:30 - 12:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Iza powiedział(a) Więcej
  Tak trzymać, z władzą trzeba się bratać i są postępy. godzinę temu.
 • norek powiedział(a) Więcej
  Tylko ona potrzebowała na to 6 lat a tu jest pod dwóch. Po drugie zakup ciągnika i ,,szmabiarki" to jest... godzinę temu.
 • więc powiedział(a) Więcej
  też tak myślę 2 godziny temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  pandemia nie - ale raczej część zakazów ,jak dobrze pójdzie 2 godziny temu.
 • Odpow powiedział(a) Więcej
  Prawdopodobnie! 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM