piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Wyszedł rano na grzyby i zaginął. Ogłoszono alarm!
Szczęśliwie zakończyły się całonocne poszukiwania starszego mężczyzny, który wcześnie rano wyszedł z domu na grzyby do lasu. Kiedy 76-latek długo nie wracał, zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie w średzkiej komendzie Policji. Tego samego dnia ogłoszono alarm dla całej jednostki, a następnie wspólnie z innymi służbami rozpoczęto poszukiwania mężczyzny...

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Średzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej przez całą noc prowadzili działania poszukiwawcze za 76-letnim mężczyzną, mieszkańcem gminy Środa Śląska, który w minioną sobotę wyszedł z domu o 6.00 rano na grzyby do pobliskiego lasu. Kiedy długo nie wracał zaniepokojona rodzina zgłosiła jego zaginięcie.

Ogłoszono alarm dla całej jednostki, a funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze, które z uwagi na porę nocną oraz fakt, że mężczyzna znajduje się na terenie leśnym, były utrudnione. Na miejsce skierowano również psa z przewodnikiem.

76-latek blisko dobę od chwili, kiedy wyszedł z domu, został znaleziony w pobliżu torów kolejowych, około czterech kilometrów od miejsca, gdzie wszedł do lasu. Mężczyzna był zdezorientowany, nie zdawał sobie sprawy z upływu czasu. Chociaż noc spędził w lesie, po opatrzeniu przez ratowników medycznych cały i zdrowy wrócił do domu.

Policja apeluje

Apelujemy do wszystkich miłośników wędrówek leśnych oraz amatorów zbierania grzybów, by wchodząc do lasu informować rodzinę o tym, w jakim kierunku się udajemy. Weźmy ze sobą poza koszykiem na grzyby, wodę do picia, a przede wszystkim naładowany telefon komórkowy, aby w każdej chwili można było nawiązać z nami kontakt, a w raźnie nieprzewidzianych kłopotów móc zaalarmować służby.

Jeśli nasz krewny jest w starszym wieku, być może ma problemy z pamięcią lub orientacją w terenie, a przy tym nie potrafi korzystać z telefonu komórkowego zadbajmy o to, by zawsze miał przy sobie jakiś nadajnik GPS, który umożliwi zlokalizowanie go. Pamiętajmy, że w przypadku zaginięcia osoby, szczególnie starszej, schorowanej, która ma trudności w sprawnym poruszaniu się oraz kłopoty z pamięcią, najważniejsze jest, aby dotrzeć do niej na czas i udzielić niezbędnej pomocy.

Dołóżmy więc wszelkich starań, aby właściwie zadbać o naszych krewnych. 

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

431 100732

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 3 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 3 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…