środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Wyszedł rano na grzyby i zaginął. Ogłoszono alarm!

Pn, 13.09.2021 15:36
 •  

Szczęśliwie zakończyły się całonocne poszukiwania starszego mężczyzny, który wcześnie rano wyszedł z domu na grzyby do lasu. Kiedy 76-latek długo nie wracał, zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie w średzkiej komendzie Policji. Tego samego dnia ogłoszono alarm dla całej jednostki, a następnie wspólnie z innymi służbami rozpoczęto poszukiwania mężczyzny...


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Średzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej przez całą noc prowadzili działania poszukiwawcze za 76-letnim mężczyzną, mieszkańcem gminy Środa Śląska, który w minioną sobotę wyszedł z domu o 6.00 rano na grzyby do pobliskiego lasu. Kiedy długo nie wracał zaniepokojona rodzina zgłosiła jego zaginięcie.

Ogłoszono alarm dla całej jednostki, a funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze, które z uwagi na porę nocną oraz fakt, że mężczyzna znajduje się na terenie leśnym, były utrudnione. Na miejsce skierowano również psa z przewodnikiem.

76-latek blisko dobę od chwili, kiedy wyszedł z domu, został znaleziony w pobliżu torów kolejowych, około czterech kilometrów od miejsca, gdzie wszedł do lasu. Mężczyzna był zdezorientowany, nie zdawał sobie sprawy z upływu czasu. Chociaż noc spędził w lesie, po opatrzeniu przez ratowników medycznych cały i zdrowy wrócił do domu.

Policja apeluje

Apelujemy do wszystkich miłośników wędrówek leśnych oraz amatorów zbierania grzybów, by wchodząc do lasu informować rodzinę o tym, w jakim kierunku się udajemy. Weźmy ze sobą poza koszykiem na grzyby, wodę do picia, a przede wszystkim naładowany telefon komórkowy, aby w każdej chwili można było nawiązać z nami kontakt, a w raźnie nieprzewidzianych kłopotów móc zaalarmować służby.

Jeśli nasz krewny jest w starszym wieku, być może ma problemy z pamięcią lub orientacją w terenie, a przy tym nie potrafi korzystać z telefonu komórkowego zadbajmy o to, by zawsze miał przy sobie jakiś nadajnik GPS, który umożliwi zlokalizowanie go. Pamiętajmy, że w przypadku zaginięcia osoby, szczególnie starszej, schorowanej, która ma trudności w sprawnym poruszaniu się oraz kłopoty z pamięcią, najważniejsze jest, aby dotrzeć do niej na czas i udzielić niezbędnej pomocy.

Dołóżmy więc wszelkich starań, aby właściwie zadbać o naszych krewnych. 

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

431 100732

 • 2
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Pain T powiedział(a) Więcej
  O widzę logo, pewnie był konkurs. CZeka na nagrodę pewnie. 7 minut temu.
 • Beka powiedział(a) Więcej
  Od tamtego roku co miesiąc tacy jak Ty pisali, że zaszczepionym tydzień, dwa, może miesiąc i zejdą. Co chwila zmieniacie wersję, teraz czekasz?... 13 minut temu.
 • Anonim powiedział(a) Więcej
  Myślisz że sanepid nie widział tego bałaganu? Lepiej było cicho siedzieć i się nie skarżyć bo warunki nie są aż takie złe? Ludzie nie... 18 minut temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…