wtorek 28.01.2020

Imieniny: Walerego Karola

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Z okazji rocznicy kapsuła - dla przyszłych pokoleń

Z okazji rocznicy kapsuła - dla przyszłych pokoleń

10.11. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

W ramach obchodów 100-lecia niepodległości nasz powiat zainicjował akcję pn. Średzka Kapsuła Myśli.

11 listopada będziemy obchodzić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W całym kraju odbędzie się wiele uroczystości i realizowanych jest wiele ciekawych projektów. Kilka dni temu powiat zainicjował akcję pn. Średzka Kapsuła Myśli. Pod tą nazwą kryje się kronika, do której mogą wpisywać się mieszkańcy. Kronika już jest dostępna w Starostwie Powiatowym.

Znajdziemy ją na parterze budynku, na stoliku obok Punktu Obsługi Klienta. W niedzielę 11 listopada zostanie wystawiana na rynku podczas uroczystych obchodów. Później trafi do urzędu miejskiego, biblioteki, a także lokalnych szkół.

– Wpisy powinny dotyczyć obchodzonej rocznicy i mogą to być nasze refleksje, a także życzenia i podziękowania m.in. dla naszej społeczności, a także Polski. Może to być również wiersz lub rysunek... inwencja mile widziana. Połączmy się wokół tej inicjatywy! – zachęca na swoim fb starosta Sebastian Burdzy, którego „Życzenia dla Polski” otwierają kronikę. Do kroniki wpisał się też burmistrz Adam Ruciński, a poetka Anna Grodowska podzieliła się swoim wierszem pt. „Polska”.

Kapsuła będzie dostępna do końca grudnia. Później zostanie przekazana do Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej jako pamiątka dla przyszłych pokoleń. Osoby, rodziny i instytucje, które chciałby zostawić po sobie pamiątkowy wpis, a będą mieć kłopot z dotarciem do kroniki, prosimy o kontakt pod nr 71 396 89 17.

(rfp) fot. ers

 

 
Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

co on mógł tam napisać chyba tylko przepisać po kimś ha ha i to pewnie z błędami

This comment was minimized by the moderator on the site

to on potrafi pisać myślałem że potrafi tylko sprzedawać ...czyli taki troglodyta na pół gwizdka

This comment was minimized by the moderator on the site

Niech napisze ten tam ze zdjęcia, jak tego dokonał, że przed wojną były w Środzie Śl Neumarkt - dwa szpitale, po wojnie były swa szpitale, a teraz nie ma ani jednego. Niech tylko to napisze - najlepiej złotymi zgłoskami i zakopie - jak najgłębiej, żeby tego nikt nie odnalazł, bo ten kto to odkopie i przeczyta za 100 lat padnie trupem - ze śmiechu, lub ze zgryzoty ( do wyboru )

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo dobry pomysł idę się wpisać. Mam dużo do powiedzenia przyszłym pokoleniom.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację