niedziela 05.12.2021

Imieniny: Saby Kryspina

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Za brak maseczki cały czas grozi mandat

Pn, 08.11.2021 13:17
 •  

Kontrole w zakresie przestrzegania obostrzeń sanitarnych prowadzone są każdego dnia. Średzcy policjanci, wraz z pracownikami sanepidu, prowadzą wspólne kontrole placówek handlowo – usługowych na terenie powiatu, które mają na celu sprawdzenie, czy klienci oraz właściciele i pracownicy sklepów stosują się do zaleceń sanitarnych. Jest to też okazja do przypominania o stale istniejącym stanie zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej skontrolowali jeden z marketów na terenie powiatu. Podczas działań funkcjonariusze zwracali uwagę między innymi na respektowanie obowiązku zasłaniania ust i nosa zarówno przez klientów jak też przez sprzedawców, sprawdzają, czy zachowane są wymagane odległości pomiędzy osobami. Wspólne działania prowadzone są we wszystkich placówkach handlowo–usługowych na terenie powiatu średzkiego.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu sprawdzają osoby przebywające na kwarantannach. Dla ułatwienia kontaktu ze służbami warto pamiętać o aplikacji na telefon komórkowy KWARANTANNA DOMOWA.

Policjanci apelują, aby stosować się do obowiązujących ograniczeń i przypominają o wciąż istniejącym realnym zagrożeniu zarażeniem. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni zarówno za siebie, jak również za innych.

Za brak maseczki w wymaganym miejscu policjant może ukarać mandatem w wysokości 500 zł, sanepid z kolei może wymierzyć karę administracyjną od 5 do 30 tys zł. Sprawy osób, które odmówią przyjęcia mandatu, trafią do sądu wraz z wnioskiem o ukaranie.

W najbliższych dniach planowane są kolejne kontrole, gdyż troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą, a wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia.

mł. asp. Karol Dudziak
KPP w Środzie Śląskiej

 • 12
 • 1
 • 4
 • 0
 • 0
 • 8

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Anio powiedział(a) Więcej
  Tomuś T.kopiuj -wklej to nie wszystko,zresztą ty zawsze z prawem miałeś na... 2 godziny temu.
 • RK powiedział(a) Więcej
  ... 6 godzin temu.
 • Kolo powiedział(a) Więcej
  Bardzo dobrze :) po 500 zł,nie chcesz?to nie przyjmuje.Sąd może więcej... 7 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…