piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Zakończenie roku szkolnego w powiatowych szkołach
Uroczystymi apelami zakończył się rok szkolny 2020/2021. Uczniom powiatowych placówek towarzyszyli w tym dniu włodarze powiatu.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Uroczyste akademie odbyły się we wszystkich trzech powiatowych placówkach: Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaj Kopernika, Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Wincentego Witosa oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka. Uczniowie szkół odebrali świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody i dyplomy, m.in. za wysokie wyniki w nauce, wzorową frekwencję czy osiągnięcia sportowe.

Z uczniami zespołu szkół nr 1 spotkał się wicestarosta Sebastian Burdzy, który zwrócił uwagę na wysokie wyniki. - Mimo trudnego roku wielu uczniów spełniło kryteria niezbędne do uzyskania Stypendium Starosty Powiatu. Zapewniam was, że chociaż w ten sposób uszczuplamy budżet powiatu, to jest to jeden z milszych wydatków - podkreślał Burdzy. Dyrektor szkoły Małgorzata Przesławska odebrała z rąk wicestarosty akt powierzenia jej stanowiska dyrektora na kolejną pięcioletnia kadencję. Podobny akt otrzymała dyrektor specjalnego ośrodka Lidia Walerych.

Ze stanowiskiem dyrektora szkoły pożegnała się Jolanta Bilińska. Za dotychczasową pracę podziękowali jej starosta Krzysztof Szałankiewicz i przewodniczący rady Artur Bogucki. - Przez 15 lat wywiązywała się Pani ze swoich obowiązków w sposób niezwykle sumienny i wzorowy. Pani uczniowie otrzymywali wszystko, co było im potrzebne – wszechstronną wiedzę, cenne praktyki, inne umiejętności niezbędne w dorosłym życiu, a także dużą dawkę zrozumienia i życzliwości – podkreślono w okolicznościowym liście. Obowiązki nowego dyrektora szkoły przejął na rok Mariusz Kargol, kierownik szkolenia praktycznego. Stosowny akt wręczył mu przewodniczący rady.

Włodarze powiatu podziękowali kadrze nauczycielskiej za zaangażowanie w nauczanie i wychowanie młodego pokolenie. Uczniom życzyli udanych i bezpiecznych wakacji, a po powrocie dużo energii do nauki i działania.

Powiat Średzki - RFP

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 3 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 3 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…