niedziela 24.09.2023

Imieniny: Gerarda Teodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Zakończono pierwszy etap termomodernizacji powiatowych szkół

5 CommentsO panele fotowoltaiczne wzbogaciły się dwie powiatowe szkoły: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Powiatowy Zespół Szkół nr 1. To pierwszy etap inwestycji realizowanej w ramach projektu „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Średzkiego oraz Gminy Kostomłoty”.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Projektem objęto pięć obiektów użyteczności publicznej, z czego dwa to placówki zarządzane przez Powiat: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na Kajakach oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej. Całkowite koszty inwestycji wyniosą blisko 8 mln złotych, a otrzymana dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 6,3 mln. Z tej kwoty do Powiatu trafiło dofinansowanie w wysokości 2,7 mln zł. Wkład własny samorządu wyniesie 500 tys. zł.

W ramach zakończonego niedawno, pierwszego etapu zadania, w budynkach objętych projektem pojawiły się panele fotowoltaiczne. Moc instalacji w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym to aż 50 kWP, a w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 - 22,75 kWP. Średnia moc instalacji fotowoltaicznych montowanych na domach jednorodzinnych to niewiele ponad 8 kWp. Panele zamontowane na powiatowych placówkach byłyby więc w stanie zasilić ponad osiem gospodarstw domowych.

W drugim etapie projektu termomodernizacji budynki szkół zostaną docieplone, stare piece zastąpią nowoczesne pompy ciepła, a oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne. W specjalnym ośrodku, z myślą o uczniach z niepełnosprawnościami, powstanie również winda. Przetarg na te zadania został już ogłoszony.

- Infrastruktura edukacyjna to dla zarządu powiatu priorytet, dlatego szczególnie cieszy mnie ten projekt i jego realizacja. Pierwszy etap zakończył się zgodnie z planem i już w wakacje rozpocznie się dalsza część termomodernizacji. Liczę, że ona także przebiegnie bezproblemowo, a warunki kształcenia naszej młodzieży będą się sukcesywnie poprawić - komentuje projekt wicestarosta Sebastian Burdzy.

 Powiat Średzki - RFP

1920x810Projekt pn. "Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Średzkiego oraz Gminy Kostomłoty" dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014- 2020.
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

komnet internet

baner

Nie przegap tych artykułów.