niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Zakończono pierwszy etap termomodernizacji powiatowych szkółO panele fotowoltaiczne wzbogaciły się dwie powiatowe szkoły: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Powiatowy Zespół Szkół nr 1. To pierwszy etap inwestycji realizowanej w ramach projektu „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Średzkiego oraz Gminy Kostomłoty”.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Projektem objęto pięć obiektów użyteczności publicznej, z czego dwa to placówki zarządzane przez Powiat: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na Kajakach oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej. Całkowite koszty inwestycji wyniosą blisko 8 mln złotych, a otrzymana dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 6,3 mln. Z tej kwoty do Powiatu trafiło dofinansowanie w wysokości 2,7 mln zł. Wkład własny samorządu wyniesie 500 tys. zł.

W ramach zakończonego niedawno, pierwszego etapu zadania, w budynkach objętych projektem pojawiły się panele fotowoltaiczne. Moc instalacji w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym to aż 50 kWP, a w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 - 22,75 kWP. Średnia moc instalacji fotowoltaicznych montowanych na domach jednorodzinnych to niewiele ponad 8 kWp. Panele zamontowane na powiatowych placówkach byłyby więc w stanie zasilić ponad osiem gospodarstw domowych.

W drugim etapie projektu termomodernizacji budynki szkół zostaną docieplone, stare piece zastąpią nowoczesne pompy ciepła, a oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne. W specjalnym ośrodku, z myślą o uczniach z niepełnosprawnościami, powstanie również winda. Przetarg na te zadania został już ogłoszony.

- Infrastruktura edukacyjna to dla zarządu powiatu priorytet, dlatego szczególnie cieszy mnie ten projekt i jego realizacja. Pierwszy etap zakończył się zgodnie z planem i już w wakacje rozpocznie się dalsza część termomodernizacji. Liczę, że ona także przebiegnie bezproblemowo, a warunki kształcenia naszej młodzieży będą się sukcesywnie poprawić - komentuje projekt wicestarosta Sebastian Burdzy.

 Powiat Średzki - RFP
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 36 minut temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 48 minut temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…