wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Zanim trafił do aresztu, ukradł ojcu kosę spalinową
Zanim trafił do aresztu śledczego jako osoba poszukiwana celem odbycia kary pozbawienia wolności, ukradł ojcu kosę spalinową. Średzcy policjanci odzyskali mienie i zwrócili je właścicielowi.

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


- W wyniku realizacji sprawy operacyjnej średzcy policjanci ustalili, że skradziona w kwietniu na szkodę mieszkańca powiatu średzkiego kosa spalinowa znajduje się w jednym z lombardów - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Sprawcą przestępstwa okazał się 41-letni mężczyzna, który obecnie przebywa w areszcie śledczym. Trafił tam po tym, jak policjanci zatrzymali go na polecenie sądu w związku z realizacją nakazu doprowadzenia do jednostki penitencjarnej jako osoby poszukiwanej celem odbycia kary pozbawienia wolności. Wcześniej jednak zdążył ukraść ojcu kosę spalinową o wartości 1500 złotych.

- Sprawca, aby uniknąć odpowiedzialności, nie zastawił w lombardzie osobiście skradzionego sprzętu. Poprosił o to znajomego. Twierdził, że zgubił swój dokument tożsamości oraz zapewniał go, że kosa jest jego własnością. Nieświadomy niczego znajomy spełnił prośbę kolegi, a następnie przekazał mu otrzymane w ten sposób pieniądze - dodaje policjantka i podkreśla, że 41-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za kolejny czyn.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms)

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Pacholku Brukseli zobacz jak wygląda gospodarka Niemiec a jak Polski. Wszystkie zakłady na strefie są praktycznie Niemieckie. Niemcy to bogaty kraj... godzinę temu.
 • Lolo powiedział(a) Więcej
  Policji tą krajowa mapa jest potrzebna jak pani lekkich obyczajów majtki. Policja jak się domyślam ma co robić. godzinę temu.
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…