środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Zarząd Powiatu z absolutorium

So, 05.06.2021 09:14

27 maja odbyła się 34. Sesja Rady Powiatu Średzkiego. Jej najważniejszym punktem była uchwała w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu w Środzie Śląskiej.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Część absolutoryjną poprzedziło rozpatrzenie i debata nad raportem o stanie Powiatu Średzkiego za 2020 rok. Raport przygotował zarząd i stanowił on podsumowanie jego działalności, w szczególności realizację strategii, programów oraz uchwał rady powiatu. Ocena raportu była podstawą do podjęcia uchwały w sprawie udzielenia lub nieudzielenia wotum zaufania zarządowi powiatu. Radni powiatu stosunkiem głosów: 11 za, 1 przeciw i 5 wstrzymujących się udzielili Zarządowi Powiatu w Środzie Śląskiej wotum zaufania.

Procedura absolutoryjna rozpoczęła się od odczytania opinii Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu odnośnie przedłożonego sprawozdania z wykonania budżetu powiatu za 2020 rok. Skarbnik Elżbieta Czarnota przedstawiła prezentację na temat zeszłorocznych finansów. Znalazły się w niej informacje o planach i realizacji budżetu, najważniejszych inwestycjach, a także pozyskanych środkach zewnętrznych. Cechy zeszłorocznego budżetu to: wysoki poziom zrealizowanych dochodów, niewykroczenie ponad wydatki bieżące oraz oszczędności o wartości 2,1 mln zł. Po prezentacji radni przyjęli sprawozdanie finansowe Powiatu Średzkiego za 2020 rok oraz sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu za 2020 rok. Następnie przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Agnieszka Wiatrzyk odczytał wniosek w sprawie udzielenia absolutorium. Komisja oceniła wykonanie budżetu pozytywnie i wnioskowała o udzielenie absolutorium zarządowi powiatu. Wniosek Komisji Budżetowej otrzymał pozytywną opinię Składu Orzekającego RIO. Stosunkiem głosów:12 za, 1 przeciw i 4 wstrzymujące się uchwała absolutoryjna została przyjęta.

– Miniony rok był naprawdę trudny i dotyczy to nie tylko naszej działalności  samorządowej, ale wszystkich dziedzin życia. 20 maja minął półmetek naszej kadencji. Były to czas budowania zespołu, którego Państwo jesteście częścią. Dziękuję za wsparcie i współpracę. Postaramy się działać najlepiej jak potrafimy, a przed nami dużo wyzwań. Bardzo dziękuję swojemu zespołowi, radnym oraz wszystkim pracownikom starostwa i jednostek organizacyjnych – podsumował głosowanie starosta powiatuKrzysztof Szałankiewicz.   

Na sesji absolutoryjnej przyjęto jeszcze cztery inne uchwały, w sprawie:

- przyjęcia „Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Średzkiego na lata 2021-2026”;

- powołania Rady Społecznej Średzkiego Centrum Zdrowia SPZOZ;

- udzielenia pomocy finansowej gminie Środa Śląska na dofinansowanie bieżącej działalności Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej;

w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2021 r.

Powiat Średzki - RFP

 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 25 minut temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 58 minut temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…