piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Zarząd Powiatu z absolutorium
27 maja odbyła się 34. Sesja Rady Powiatu Średzkiego. Jej najważniejszym punktem była uchwała w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu w Środzie Śląskiej.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Część absolutoryjną poprzedziło rozpatrzenie i debata nad raportem o stanie Powiatu Średzkiego za 2020 rok. Raport przygotował zarząd i stanowił on podsumowanie jego działalności, w szczególności realizację strategii, programów oraz uchwał rady powiatu. Ocena raportu była podstawą do podjęcia uchwały w sprawie udzielenia lub nieudzielenia wotum zaufania zarządowi powiatu. Radni powiatu stosunkiem głosów: 11 za, 1 przeciw i 5 wstrzymujących się udzielili Zarządowi Powiatu w Środzie Śląskiej wotum zaufania.

Procedura absolutoryjna rozpoczęła się od odczytania opinii Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu odnośnie przedłożonego sprawozdania z wykonania budżetu powiatu za 2020 rok. Skarbnik Elżbieta Czarnota przedstawiła prezentację na temat zeszłorocznych finansów. Znalazły się w niej informacje o planach i realizacji budżetu, najważniejszych inwestycjach, a także pozyskanych środkach zewnętrznych. Cechy zeszłorocznego budżetu to: wysoki poziom zrealizowanych dochodów, niewykroczenie ponad wydatki bieżące oraz oszczędności o wartości 2,1 mln zł. Po prezentacji radni przyjęli sprawozdanie finansowe Powiatu Średzkiego za 2020 rok oraz sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu za 2020 rok. Następnie przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Agnieszka Wiatrzyk odczytał wniosek w sprawie udzielenia absolutorium. Komisja oceniła wykonanie budżetu pozytywnie i wnioskowała o udzielenie absolutorium zarządowi powiatu. Wniosek Komisji Budżetowej otrzymał pozytywną opinię Składu Orzekającego RIO. Stosunkiem głosów:12 za, 1 przeciw i 4 wstrzymujące się uchwała absolutoryjna została przyjęta.

– Miniony rok był naprawdę trudny i dotyczy to nie tylko naszej działalności  samorządowej, ale wszystkich dziedzin życia. 20 maja minął półmetek naszej kadencji. Były to czas budowania zespołu, którego Państwo jesteście częścią. Dziękuję za wsparcie i współpracę. Postaramy się działać najlepiej jak potrafimy, a przed nami dużo wyzwań. Bardzo dziękuję swojemu zespołowi, radnym oraz wszystkim pracownikom starostwa i jednostek organizacyjnych – podsumował głosowanie starosta powiatuKrzysztof Szałankiewicz.   

Na sesji absolutoryjnej przyjęto jeszcze cztery inne uchwały, w sprawie:

- przyjęcia „Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Średzkiego na lata 2021-2026”;

- powołania Rady Społecznej Średzkiego Centrum Zdrowia SPZOZ;

- udzielenia pomocy finansowej gminie Środa Śląska na dofinansowanie bieżącej działalności Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej;

w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2021 r.

Powiat Średzki - RFP

Media

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil godzinę temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 2 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…