sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Zatrzymano kolejne osoby z narkotykami
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali kolejne 2 młode osoby, które posiadały substancje psychoaktywne w postaci marihuany i amfetaminy. Zostały one zatrzymane i usłyszały zarzuty posiadania środków odurzających. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


W ubiegły wtorek funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w ramach patrolowania jednej z miejscowości powiatu zauważyli pojazd marki Audi który na widok radiowozu dynamicznie zmienił kierunek jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W pojeździe znajdowały się trzy młode osoby. Funkcjonariusze w wyniku przeszukania pojazdu ujawnili susz roślinny w schowku. Do jego posiadania przyznał się 23-letni pasażer pojazdu.

Wykonane testy potwierdziły, że była to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Do kolejnego zatrzymania doszło dzisiejszej nocy. Tuż po północy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który kierował samochodem osobowym jedną z ulic miasta. W trakcie przeprowadzanej interwencji uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny. Wiązało się ono jak się później okazało z posiadaną amfetaminą, którą mundurowi ujawnili wewnątrz pojazdu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Postawiono mu zarzut posiadania środków odurzających. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i oczekuje na dalsze czynności.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

mł. asp. Karol Dudziak
KPP w Środzie Śląskiej

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 3 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 3 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…