piątek 03.02.2023

Imieniny: Błażeja Oskara

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Zatrzymano kolejne osoby z narkotykami

2 Comments
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali kolejne 2 młode osoby, które posiadały substancje psychoaktywne w postaci marihuany i amfetaminy. Zostały one zatrzymane i usłyszały zarzuty posiadania środków odurzających. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


W ubiegły wtorek funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w ramach patrolowania jednej z miejscowości powiatu zauważyli pojazd marki Audi który na widok radiowozu dynamicznie zmienił kierunek jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W pojeździe znajdowały się trzy młode osoby. Funkcjonariusze w wyniku przeszukania pojazdu ujawnili susz roślinny w schowku. Do jego posiadania przyznał się 23-letni pasażer pojazdu.

Wykonane testy potwierdziły, że była to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Do kolejnego zatrzymania doszło dzisiejszej nocy. Tuż po północy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który kierował samochodem osobowym jedną z ulic miasta. W trakcie przeprowadzanej interwencji uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny. Wiązało się ono jak się później okazało z posiadaną amfetaminą, którą mundurowi ujawnili wewnątrz pojazdu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Postawiono mu zarzut posiadania środków odurzających. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i oczekuje na dalsze czynności.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

mł. asp. Karol Dudziak
KPP w Środzie Śląskiej

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

przyjeciapozegnalne postfb

stihl

pawlowski sol drogowa www