sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Zatrzymano obywatela Ukrainy, który przewoził nielegalnych migrantów
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej kontrolując ruch na autostradzie A4, zatrzymali ob. Ukrainy przemieszczającego się dostawczym busem, który jak się okazało chwilę później, przewoził 21 nielegalnych imigrantów. Policjanci potwierdzili, że są to osoby między innymi z Iraku, Iranu, Afganistanu oraz Kurdystanu, a docelowym miejscem ich podróży miał być teren Niemiec. Mundurowi zapewnili imigrantom dostęp do podstawowej opieki medycznej, a także wodę i wyżywienie, zwracając uwagę na kulturę krajów, z których pochodzili.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Policjanci ze średzkiej drogówki realizowali zadania związane z bezpieczeństwem na głównych drogach powiatu i przed godziną 18:00 zauważyli busa, który miał niesprawne oświetlenie. Uwagę mundurowych zwrócił także wygląd samochodu, wskazujący na znaczne jego przeciążenie.

Policjanci zatrzymali go do kontroli i okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą, przemieszcza się autostradą A4 w kierunku Niemiec. Wewnątrz znajdowało się dużo więcej pasażerów, niż pojazd mógł przewozić. W przestrzeni przystosowanej do przewozu 9 osób funkcjonariusze ujawnili ich łącznie 22. Ich wygląd wskazywał, że pochodzą z krajów Bliskiego Wschodu, a przewoźnikiem okazał się 21-letni obywatel Ukrainy. Przewoził on dostawczym citroenem 18 mężczyzn oraz kobietę i dwoje dzieci. Osoby te nie miały dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terenie naszego kraju.

Większość osób leżała na podłodze pojazdu, przykryta ubraniami, a ich wygląd wskazywał, że mogą być w podróży wiele dni. Podczas próby ich wylegitymowania okazało się, że w ogóle nie posiadają dokumentów, a także nie porozumiewają się w europejskich językach, co dodatkowo utrudniło prowadzoną interwencję. Imigrantom zapewniono wodę oraz pożywienie na czas dalszych czynności, a także dostęp do podstawowej opieki medycznej. Wszystkich przewieziono do średzkiej komendy, aby móc bezpiecznie konturować działania w tej sprawie. Kobietę wraz z dwójką dzieci, przetransportowano natomiast do jednego z wrocławskich szpitali.

Obywatela Ukrainy zatrzymano w sprawie organizowania nielegalnego przekroczenia granicy osobom, które nie posiadają wymaganych dokumentów, a następnie osadzono w policyjnym areszcie. Jeżeli się to potwierdzi, młodemu mężczyźnie grozić może kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

21-latkowi kierującemu busem policjanci zatrzymali także uprawnienia do kierowania pojazdami, w związku z przewożeniem osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym. Z uwagi na stan techniczny oraz niedopuszczenie go do ruchu, funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami, mężczyzna odpowie teraz przed sądem w trybie przyspieszonym.

Sprawą migrantów zajmą się funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy już przejęli od policjantów obywateli z krajów Bliskiego Wschodu.

 

mł. asp. Karol Dudziak
KPP w Środzie Śląskiej

431 145200

431 145201

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 3 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 3 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…