poniedziałek 27.03.2023

Imieniny: Lidii Ernesta

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Zima nie przeszkadza nietrzeźwym, by wsiąść na rower

SkomentujMimo, że do wiosny jeszcze trochę czasu, na drogach powiatu średzkiego zauważyć można wzrost liczby osób poruszających się na rowerach. Niestety również tych, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu…


Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


Łagodna zima sprawia, że na drogi powiatu średzkiego wyjeżdża więcej rowerzystów. Mimo cyklicznych apeli w dalszym ciągu na jednoślad siadają osoby nietrzeźwe,bądź po użyciu alkoholu które stwarzają zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

W ostatnich dniach na terenie powiatu średzkiego policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych rowerzystów. Wszyscy poruszali się będąc pod wpływem alkoholu na terenie gminy Miękinia.

  • Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 55-latek, który w ubiegły wtorek jechał na rowerze po jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia!
  • Tego samego dnia policjanci zatrzymali 65-latka. Mężczyzna wsiadł na rower, mając również prawie dwa promile alkoholu w organizmie!
  • Kolejny 67-letni rowerzysta został zatrzymany do kontroli drogowej i okazało się, że jest w stanie po użyciu alkoholu!
  • 70-letni mieszkaniec powiatu średzkiego także „wpadł” na terenie gminy Miękinia poruszał się rowerem mając w sobie ponad półtorej promila alkoholu!

Wszyscy czterej mężczyźni muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami za swoje czyny.

Policja przypomina!


Od 1 stycznia 2022 roku za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym, niż mechaniczny np. rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 a 0,5 promila) obowiązują wyższe kary. Za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 1000 złotych. Jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu), wówczas mandat wynosi 2500 złotych! Apelujemy o trzeźwość do wszystkich, którzy wsiadają za kierownicę!

Pijany rowerzysta to równie poważne zagrożenie, jak nietrzeźwy kierujący pojazdem mechanicznym. Stwarza on niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Wystarczy chwila, aby doszło do tragedii na drodze!

Źródło: KPP Środa Śląska
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

hydrotech do gazety nowa reklama