wtorek 24.05.2022

Imieniny: Joanny ZuzannyŻyczenia i nagrody starosty dla pracowników oświaty
14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wczoraj w  powiatowych zespołach szkół odbyły się uroczyste akademie.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

W zorganizowanych przez szkoły spotkaniach wzięli udział przedstawiciele Powiatu. Nauczycielom i pracownikom szkoły przekazali życzenia, powinszowania oraz dowody uznania.

– To szczególny dzień dla każdego pracownika szkoły. Życzę Państwu zdrowia, sukcesów w pracy zawodowej oraz wytrwałości w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji jaką jest kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia. Wasza praca to prawdziwa misja i niech zawsze przenosi Wam zadowolenie, satysfakcję i społeczne uznanie, na jakie w pełni zasługujecie – podkreślał wicestarosta Sebastian Burdzy na spotkaniu w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej. Z zebranymi podzielił się również planami budowy nowej szkoły. –  Jesteśmy na etapie przygotowywania wstępnej koncepcji nowej szkoły, którą przedstawiamy wam jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego. Będziemy aplikować o środki, które pozwolą nam wybudować szkołę na miarę XXI wieku - nowoczesną, przyjazną, spełniającą wszystkie wasze oczekiwania. Oczywiście nie zapominamy o kontynuacji remontów w tej placówce. 

Z uczniami oraz kadrą Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej spotkali się Artur Bogucki, przewodniczący Rady Powiatu oraz Wojciech Mieliński, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia. Tam również nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań oraz deklaracji dalszej współpracy.

Dzień Edukacji Narodowej to dobra okazja do docenienia trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela. W tym roku nagrody Starosty Powiatu Średzkiego otrzymali:

nauczyciele

Dariusz Muchorowski

Barbara Ryż

Marzena Szmigulan

Andrzej Słota

Jolanta Bilińska

Ilona Pietrzak

Wiesław Maryniak

Magdalena Małyga

dyrektorzy

Małgorzata Przesławska

Mariusz Kargol

Lidia Walerych

Małgorzata Czerwiec 

W każdej ze szkół uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli program artystyczny. Były zabawne wiersze, piosenki, a także wywiad z ministrem edukacji.

(RFP)

 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  57 minut temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  57 minut temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie. No kurła o takim nie słyszałem
  58 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …