środa 27.10.2021

Imieniny: Iwony Sabiny

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Życzenia i nagrody starosty dla pracowników oświaty

Cz, 14.10.2021 20:23

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wczoraj w  powiatowych zespołach szkół odbyły się uroczyste akademie.


W zorganizowanych przez szkoły spotkaniach wzięli udział przedstawiciele Powiatu. Nauczycielom i pracownikom szkoły przekazali życzenia, powinszowania oraz dowody uznania.

– To szczególny dzień dla każdego pracownika szkoły. Życzę Państwu zdrowia, sukcesów w pracy zawodowej oraz wytrwałości w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji jaką jest kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia. Wasza praca to prawdziwa misja i niech zawsze przenosi Wam zadowolenie, satysfakcję i społeczne uznanie, na jakie w pełni zasługujecie – podkreślał wicestarosta Sebastian Burdzy na spotkaniu w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej. Z zebranymi podzielił się również planami budowy nowej szkoły. –  Jesteśmy na etapie przygotowywania wstępnej koncepcji nowej szkoły, którą przedstawiamy wam jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego. Będziemy aplikować o środki, które pozwolą nam wybudować szkołę na miarę XXI wieku - nowoczesną, przyjazną, spełniającą wszystkie wasze oczekiwania. Oczywiście nie zapominamy o kontynuacji remontów w tej placówce. 

Z uczniami oraz kadrą Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej spotkali się Artur Bogucki, przewodniczący Rady Powiatu oraz Wojciech Mieliński, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia. Tam również nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań oraz deklaracji dalszej współpracy.

Dzień Edukacji Narodowej to dobra okazja do docenienia trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela. W tym roku nagrody Starosty Powiatu Średzkiego otrzymali:

nauczyciele

Dariusz Muchorowski

Barbara Ryż

Marzena Szmigulan

Andrzej Słota

Jolanta Bilińska

Ilona Pietrzak

Wiesław Maryniak

Magdalena Małyga

dyrektorzy

Małgorzata Przesławska

Mariusz Kargol

Lidia Walerych

Małgorzata Czerwiec 

W każdej ze szkół uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli program artystyczny. Były zabawne wiersze, piosenki, a także wywiad z ministrem edukacji.

(RFP)

 • 12
 • 2
 • 0
 • 2
 • 0
 • 2


Najnowsze komentarze

 • Zenek powiedział(a) Więcej
  Pamiętacie to bicie piany na przełomie kadencji burmistrzów? A pamiętacie początek... 47 minut temu.
 • byk powiedział(a) Więcej
  ale wypowiedź - pojechałaś po całości - współczuję ci 3 godziny temu.
 • sarna powiedział(a) Więcej
  Kujony jeb.... 3 godziny temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Tęcza - Korona 0:3 w.  5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2021 07:11 wrote:

KUPIĘ ANTYKI różności - NAJLEPSZE CENY W REGIONIE - telefon - 603-567-304 - ZADZWOŃ ! Kupię za GOTÓWKĘ starą : Porcelanę, Ceramikę, Szkło,…

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

0
RAZEM