sobota 20.04.2024

Imieniny: Czesława Agnieszki


Jak zrobić licencję pilota zawodowego dla śmigłowca?




Proces uzyskania licencji na pilota śmigłowców to skomplikowany proces, który wymaga cierpliwości, zaangażowania i środków. Dzisiejsze możliwości sprawiają jednak, że możesz rozpisać go na etapy, które będziesz realizować krok po kroku. W jaki sposób dojdziesz do zdobycia pełnych uprawnień na pilotowanie śmigłowców? Ile będzie Cię to kosztować?


Pamiętaj, że licencja pilota zawodowego dla śmigłowca uprawnia już nie tylko do wykonywania lotów turystycznych, dla własnego użytku, ale też do komercyjnego przewożenia pasażerów. Nie możesz jednak od razu uzyskać tego typu uprawnień. Na początku musisz skupić się na przejściu pełnej procedury otrzymania licencji na pilota śmigłowca.

Początek – od czego powinieneś zacząć?

Pierwsze kroki to uzyskanie licencji pilota turystycznego PPL(H). Aby zdobyć te uprawnienia, musisz przelatać minimum 45 godzin praktycznego szkolenia na profesjonalnym śmigłowcu (5 godzin możesz przebyć na specjalnym symulatorze) i odbyć specjalny kurs teoretyczny. Dopiero przebycie tej drogi daje Ci możliwość podejścia do egzaminu teoretycznego i praktycznego z latania śmigłowcem.

Jeżeli zdasz te egzaminy, możesz rozpocząć niekomercyjną przygodę. Teraz czas na starania o zawodowe uprawnienia.

licencja pilota smiglowca

Do zawodowstwa droga jest daleka, ale do zrealizowania

Zacznijmy najpierw od przejścia specjalnych badań lekarskich, które umożliwią Ci pozostanie pilotem zawodowym. Wymagany jest ogólny stan zdrowia, a wbrew powszechnym opiniom – wada wzroku czy skrzywienie kręgosłupa w stopniu umiarkowanym nie wykluczają z wyrabiania pozwolenia na pilotowanie zawodowe.

Licencję pilota zawodowego dla śmigłowca określa się także mianem CPL(H). Na uzyskanie tego typu uprawnień składa się 350 godzin teoretycznych zajęć (w tym minimum 65 godzin wykładów specjalnych) oraz minimum 135 godzin nalatanych – samodzielnie oraz z instruktorem. Uwaga – w niektórych przypadkach możesz połączyć starania o licencję pilota turystycznego i od razu, płynnie przejść do kursu na pilota zawodowego. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Oczywiście, konieczne jest też przejście specjalnego egzaminu, który polega na wylataniu dwóch godzin z egzaminatorem na wybranej przez siebie maszynie.

Pamiętaj, że licencja pilota zawodowego uprawnia nie tylko do odbywania lotów widokowych z pasażerami, ale też m.in. lotów transportowych czy ratowniczych. Szanse na uzyskanie dobrze płatnej pracy po takim szkoleniu są naprawdę wysokie.

Ile trzeba zapłacić za licencję pilota zawodowego dla śmigłowca?

Koszty uzyskania licencji pilota zawodowego wynosi około 200 tysięcy złotych. Na tę kwotę składa się szkolenie praktyczne na odpowiedniej maszynie, szkolenie teoretyczne oraz wszelkie, niezbędne egzaminy. Chociaż wydaje się to dużym wydatkiem, to jednak – jeżeli marzysz o lataniu – będzie naprawdę dobrą inwestycją w swoje możliwości zawodowe i przyszłość.

Więcej na stronie HeliPoland.com

Artykuł partnera






Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Nie przegap tych artykułów.