piątek 19.04.2024

Imieniny: Adolfa Tymona


Mam iPhone. Czy powinienem martwić się o antywirus?




iPhone dla niewielu osób jest przede wszystkim telefonem. To bardziej miniwersja komputera służąca do wszystkiego. Wykonywania przelewów, płatności NFC, kontaktu z przyjaciółmi, przychodnią czy szefem, grania, wyznaczania trasy przejazdu – możliwości, które dają smartfony, jest niezwykle wiele. A wszystkie są oczywiście związane z korzystaniem z sieci. Czy tak często używany sprzęt, jak iPhone, potrzebuje antywirusa?


Bezpieczeństwo urządzeń z iOS

Marka Apple chętnie zapewnia o bezpieczeństwie swoich urządzeń mobilnych. Niegroźne mają być im wirusy, a to ze względu na dokładną analizę wszystkich aplikacji dedykowanych urządzeniom z jabłuszkiem. Zakładając więc, że użytkownik pobiera je wyłącznie z dedykowanego źródła, nie powinno mu nic grozić: są rekomendowane przez producenta. Co więcej, właściciele iPhone’ów nie mają możliwości ingerowania w pliki systemowe, dzięki czemu nie są w stanie samodzielnie go uszkodzić. Każdy zna tę jedną osobę, która czego nie dostanie do ręki, to szybko powie: „coś mi tu wyskoczyło, ja nie wiem, jak to się stało!”. W przypadku iOS nawet ona nie będzie w stanie nic zepsuć. Czy to oznacza, że iPhony są w stu procentach bezpieczne i nie potrzebują antywirusa? Niestety nie. Z kolejnego akapitu dowiesz się, na jakie zagrożenia narażeni są właściciele urządzeń z iOS.

Najczęstsze zagrożenia iPhone’ów

Producent zapewnia o bezpieczeństwie swojego systemu – i nie można zarzucić mu oszustwa, zdecydowanie nie. iOS rzeczywiście jest wyjątkowo dobrze zabezpieczony. Nie oznacza to jednak, że na właścicieli iPhone’ów nie czyhają żadne zagrożenia. Tym, przed czym samo Apple nie jest w stanie ich uchronić, to cyberataki. Wirusy nie próbują przedostać się do systemy tylko przy pomocy aplikacji pochodzących z nieznanych źródeł. Skrywają się między innymi w:

  • niepewnych linkach,
  • podszywających się wiadomościach mailowych,
  • podszywających się stronach internetowych.

Phishing to nie jedyny problem. Kłopotem jest także możliwość przechwycenia połączenia internetowego oraz prywatność: wyciek danych osobowych, kradzież haseł, kont. To problemy, które mogą nie tylko sprowadzić na iPhone’a kłopotliwego wirusa i zainfekować system, ale także wiązać się z przykrymi konsekwencjami finansowymi (nieautoryzowany dostęp do banku).

Dobry program antywirusowy na urządzenie z Androidem

Zwiększenie bezpieczeństwa iPhone’ów jest oczywiście możliwe – i bardzo proste. Wystarczy wyposażenie smartfona w dobrego antywirusa. Takim z całą pewnością jest Bitdefender Mobile Security For iOS 2021, dedykowany właśnie iPhone’om. Jaką ochronę zapewni smartfonowi program antywirusowy?

  • Ochrona sieci,
  • usługa VPN – bezpiecznej sieci,
  • zabezpieczenie skrzynki e-mail,
  • funkcja antykradzieżowa,
  • bieżąca ochrona antywirusowa,
  • ochrona prywatności konta.

To bardzo istotne funkcje, których brakuje niestety w standardowym wyposażeniu systemu. Warto także pamiętać, że popularne aplikacje antywirusowe nie zapewniają tej samej ochrony co klasyczny antywirus – taki jak opisany wyżej. Są niestety mniej skuteczne. Oczekując bardzo wysokiej ochrony z regularną aktualizacją bazy wirusów, warto zdecydować się właśnie na oprogramowanie. Antywirus dedykowany iPhone’om znajdziesz na: https://bitdefender.pl/

Artykuł sponsorowany






Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

komnet internet

ekogroszek baner

Nie przegap tych artykułów.