poniedziałek 30.01.2023

Imieniny: Macieja Martyny


Projektowanie wnętrz w 2023 roku – trendy, nowości, inspiracje

Z nastaniem nowego roku do świata aranżacji wnętrz wkraczają nowe trendy. Projektowanie wnętrz w 2023 roku będzie bazowało na efekcie świeżości i lekkości. Niektóre trendy są kontynuacją tych zeszłorocznych, jednak przeszły lifting, dzięki czemu przenoszą nas w nowy wymiar aranżacji. Co dokładniej będzie modne w 2023?


Przestrzeń i przeszklenie

Projektowanie wnętrz w 2023 roku bazować będzie w dużej mierze na trendzie, który widoczny jest od kilku lat. Jak w latach poprzednich, tak i w 2023 r., projektanci będą dążyć do tego, aby wnętrza były przestronne. Osiągnąć to można dzięki zastosowaniu dużej liczby przeszkleń. Wraz z ewolucją trendu duże okna zmieniają się w praktycznie całe przeszklone ściany. Dzięki temu mamy wrażenie, że las zza okna wdziera się do wnętrza, co idealnie wpasowuje się również w inne nadchodzące trendy.

Przestronności i lekkości wnętrzu nadają także lekkie tkaniny, więc można postawić na transparentne zasłony w oknach lub ich brak. Dodatkowo powiększyć optycznie przestrzeń pozwalają lustra oraz dodatki z efektem odbicia. Jasne barwy na ścianach pozwalają odnieść wrażenie, że przestrzeń jest większa, czystsza i spokojniejsza. Te elementy idealnie zgrywają się z kolejnym trendem, jakim jest harmonia.

garderoba 2023

Natura i ekologia

Jasne, przestronne pomieszczenia idealnie współgrają z dodatkami wpisującymi się w trend związany z naturą i ekologią. Polega on w dużej mierze na zastosowaniu naturalnych materiałów i harmonii. Tak więc można postawić na meble z litego drewna, tekstylia z lnu lub bawełny, słomiane i wiklinowe dodatki.

Wielbiciele elegancji i minimalizmu w tym trendzie również znajdą coś dla siebie. Blaty z naturalnych kamieni, schody czy parapety z granitu to naturalne elementy, które wraz z lustrami i przeszkleniami pozwolą stworzyć wyrafinowane wnętrze na miarę współczesnych czasów.

Choć projektowanie wnętrz w 2023 r. bazuje na stonowanych i jasnych kolorach, to nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć je ze zdecydowanymi kolorami. W 2023 r. Instytut Pantone wybrał kolorem roku odcień Viva Magenta. To energetyczne połączenie czerwieni i różu, które można wprowadzić do swojego wnętrza poprzez dodatki.

Nawiązując do natury, w trendach goszczą też wyraźne żółcie, pomarańcze, zielenie i fiolety. Coraz częściej w aranżacjach można też spotkać kolor lila. Granat oraz odcienie szarości to z kolei modne kolory, które wpisują się w klasykę, minimalizm i elegancję.

lazienka 2023

Multifunkcjonalność

Ostatnie lata pandemii odcisnęły piętno również na sferze projektowania wnętrz. Z doświadczenia wiadomo już, że nasze domy czy mieszkania muszą być tak zaprojektowane, by przestrzeń do życia była samowystarczalna i z łatwością zmieniła się w chociażby biuro. Coraz częściej projektuje się też w domach siłownie czy pokoje multimedialne.

Multifunkcjonalność pomieszczeń to takie projektowanie wnętrz, gdzie łączy się dwa pomieszczania w jedno. Jest to np. sypialnia połączona z biurem, salon z jadalnią. Choć takie rozwiązania nie są nowością, to teraz są cenione jak nigdy wcześniej.

Sprawdź koniecznie: mono ©. Nowoczesne projekty wnętrz

Artykuł sponsorowany
 
14 styczeń 2023, 10:34

Skład opału poleca

Jesteśmy rodzinną firmą o ugruntowanej pozycji na rynku. Duże doświadczenie w dystrybucji ekogroszku sprawia, że…
 


Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

eko006

handlo trans