sobota 03.06.2023

Imieniny: Leszka Tamary


Projektowanie wnętrz w 2023 roku – trendy, nowości, inspiracje
Z nastaniem nowego roku do świata aranżacji wnętrz wkraczają nowe trendy. Projektowanie wnętrz w 2023 roku będzie bazowało na efekcie świeżości i lekkości. Niektóre trendy są kontynuacją tych zeszłorocznych, jednak przeszły lifting, dzięki czemu przenoszą nas w nowy wymiar aranżacji. Co dokładniej będzie modne w 2023?


Przestrzeń i przeszklenie

Projektowanie wnętrz w 2023 roku bazować będzie w dużej mierze na trendzie, który widoczny jest od kilku lat. Jak w latach poprzednich, tak i w 2023 r., projektanci będą dążyć do tego, aby wnętrza były przestronne. Osiągnąć to można dzięki zastosowaniu dużej liczby przeszkleń. Wraz z ewolucją trendu duże okna zmieniają się w praktycznie całe przeszklone ściany. Dzięki temu mamy wrażenie, że las zza okna wdziera się do wnętrza, co idealnie wpasowuje się również w inne nadchodzące trendy.

Przestronności i lekkości wnętrzu nadają także lekkie tkaniny, więc można postawić na transparentne zasłony w oknach lub ich brak. Dodatkowo powiększyć optycznie przestrzeń pozwalają lustra oraz dodatki z efektem odbicia. Jasne barwy na ścianach pozwalają odnieść wrażenie, że przestrzeń jest większa, czystsza i spokojniejsza. Te elementy idealnie zgrywają się z kolejnym trendem, jakim jest harmonia.

garderoba 2023

Natura i ekologia

Jasne, przestronne pomieszczenia idealnie współgrają z dodatkami wpisującymi się w trend związany z naturą i ekologią. Polega on w dużej mierze na zastosowaniu naturalnych materiałów i harmonii. Tak więc można postawić na meble z litego drewna, tekstylia z lnu lub bawełny, słomiane i wiklinowe dodatki.

Wielbiciele elegancji i minimalizmu w tym trendzie również znajdą coś dla siebie. Blaty z naturalnych kamieni, schody czy parapety z granitu to naturalne elementy, które wraz z lustrami i przeszkleniami pozwolą stworzyć wyrafinowane wnętrze na miarę współczesnych czasów.

Choć projektowanie wnętrz w 2023 r. bazuje na stonowanych i jasnych kolorach, to nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć je ze zdecydowanymi kolorami. W 2023 r. Instytut Pantone wybrał kolorem roku odcień Viva Magenta. To energetyczne połączenie czerwieni i różu, które można wprowadzić do swojego wnętrza poprzez dodatki.

Nawiązując do natury, w trendach goszczą też wyraźne żółcie, pomarańcze, zielenie i fiolety. Coraz częściej w aranżacjach można też spotkać kolor lila. Granat oraz odcienie szarości to z kolei modne kolory, które wpisują się w klasykę, minimalizm i elegancję.

lazienka 2023

Multifunkcjonalność

Ostatnie lata pandemii odcisnęły piętno również na sferze projektowania wnętrz. Z doświadczenia wiadomo już, że nasze domy czy mieszkania muszą być tak zaprojektowane, by przestrzeń do życia była samowystarczalna i z łatwością zmieniła się w chociażby biuro. Coraz częściej projektuje się też w domach siłownie czy pokoje multimedialne.

Multifunkcjonalność pomieszczeń to takie projektowanie wnętrz, gdzie łączy się dwa pomieszczania w jedno. Jest to np. sypialnia połączona z biurem, salon z jadalnią. Choć takie rozwiązania nie są nowością, to teraz są cenione jak nigdy wcześniej.

Sprawdź koniecznie: mono ©. Nowoczesne projekty wnętrz

Artykuł sponsorowany   Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...
Z innej beczki - czy ktoś wie gdzie Gmina Środa Śląska publikuje wyniki naborów na stanowiska ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

handlo trans

glory baner