czwartek 28.09.2023

Imieniny: Luby Waclawa


Stół w klimacie industrialnym i loft




Moda na aranżacje wnętrz w stylu industrialnym i loftowym od kilku lat nie słabnie. Minimalistyczny design, inspirowany pomieszczeniami przemysłowymi, w którym dominują duże otwarte przestrzenie i surowe materiały, takie jak beton, metal i drewno, cieszy się powodzeniem wśród coraz większej rzeszy użytkowników. Trend ten dostrzega również branża meblarska, która proponuje swoim odbiorcom szeroki wybór podstawowych, niezbędnych w każdym pomieszczeniu mebli, zaprojektowanych zgodnie z założeniami stylu industrialnego lub loft, na przykład stołów.


Bez stołu ani rusz!

Niezależnie od tego, jak urządzone jest dane wnętrze – klasycznie czy awangardowo, w stylu glamour, skandynawskim czy też vintage – stół jest niezbędnym, a często nawet centralnym elementem jego wyposażenia. Od stuleci życie rodzinne toczy się wokół stołu, który jest tradycyjnym miejscem spożywania posiłków (a przy okazji – miejscem spotkań rodziny i przyjaciół), pracy, nauki i rozrywki. Przy stole zapadają ważne decyzje rodzinne, biznesowe, a nawet polityczne. Jednym słowem, bez stołu ani rusz!

Pierwsze stoły, które funkcjonowały już kilka wieków przed naszą erą, zwykle konstruowano z użyciem kamiennej lub drewnianej płyty, osadzonej na nogach lub filarze. Zamysł ten zasadniczo przetrwał do czasów nam współczesnych, w postaci stołu składającego się z nóg i blatu. Blat najczęściej wykonany jest z drewna, np. dębu, jesionu, sosny lub orzecha, ale popularne są też blaty szklane, kamienne lub z laminatu. Nogi stołu także bywają różne – smukłe lub masywne, minimalistyczne lub zdobione, drewniane lub metalowe; wszystko zależy od przeznaczenia stołu, stylu, w jakim został zaprojektowany, oraz wyobraźni jego twórcy.

Stół „loftowo-industrialny”

Poszukując stołu, który najlepiej komponował się będzie z designem loftowym i industrialnym, musimy pamiętać o podstawowych założeniach tych dwóch zbliżonych do siebie stylów. Minimalizm, brak ozdobników i surowe materiały – oto nasze najważniejsze wytyczne. Do jadalni lub do salonu o charakterze przemysłowym, gdzie dominują proste linie i kształty oraz duże przestrzenie, najlepiej sprawdzi się spory drewniany stół prostokątny z metalowymi nogami.

Jakie wzory prostokątnych stołów sprawdzą się w nowoczesnym industrialnym pomieszczeniu? Warte uwagi są modele z naturalnymi, nieobrobionymi krawędziami drewnianego blatu, które prezentują się efektownie i dodają wnętrzu naturalnego, prostego piękna. Surowe drewno doskonale komponuje się z metalem – jeśli więc nasz stół będzie wyposażony w metalowe nogi albo ozdobiony metalowymi detalami, efekt będzie jeszcze lepszy. Ciekawym rozwiązaniem są też stoły z blatem z drewna pozyskanego ze starych palet lub belek albo wykonanym w całości ze stali nierdzewnej.

Pomysły na aranżacje

Wbrew pozorom, prostota i surowość stylu loftowego i industrialnego nie stanowi ograniczenia dla naszej designerskiej inwencji. Wręcz przeciwnie, wnętrza inspirowane stylistyką przemysłową oferują szerokie możliwości aranżacji stołów prostokątnych – na przykład takie, jak te zaproponowane poniżej:

  • Industrialny minimalizm: centralnym elementem aranżacji jest prosty, nowoczesny drewniany stół prostokątny z nieobrobionym blatem i z czarnymi nogami. Wokół stołu stawiamy metalowe krzesła, a nad stołem zawieszamy drucianą lampę z odkrytą żarówką, co podkreśli przemysłowy charakter wnętrza.
  • Przytulny loft: aby ocieplić loftowe wnętrze i sprawić, żeby miało bardziej przytulny charakter, do prostego stołu z drewnianym, naturalnym blatem i metalowymi zdobieniami możemy dodać drewniane krzesła.
  • Drewno, metal i beton: aranżacja wykorzystuje trzy materiały dominujące w stylu industrialnym i loftowym – możemy w ten sposób zestawić na przykład stół prostokątny z blatem z drewna oraz metalowymi nogami, drewniane krzesła i beton architektoniczny na ścianie. Przemysłowe oświetlenie uzupełni całość i podkreśli jej charakter.

Projektując aranżację industrialną lub w stylu loft nie zapominajmy, aby nasz pomysł uwzględniał wszystkie elementy wystroju wnętrza – nie tylko meble, ale też oświetlenie, wykończenie ścian i podłóg oraz dodatki. Wszystkie szczegóły powinny współgrać, tworząc spójną, utrzymaną w jednolitym charakterze całość.

Artykuł Sponsorowany



   



Panie Ruciński.......przecież w prośbie o sprostowanie SAM PAN napisał że Starostwo nie przyjęło, i to napisał ...
Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

handlo

Nie przegap tych artykułów.