czwartek 30.11.2023

Imieniny: Maury


West Highland White Terrier - poznaj zasady żywienia z Piesotto!
Żywienie naszego psa to fundament jego zdrowego życia. Nie wkładajmy mu więc do miski byle czego, lecz zadbajmy – tak samo jak w przypadku swojego talerza – o jakościową żywność. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem west highland white terier, ten materiał jest dla Ciebie. Zapraszamy Cię w niezwykłą podróż z Piesotto, które przybliży Ci jak powinna wyglądać codzienna miska Twojego psa.


Co powinien jeść west highland white teriera

Westie, bo tak potocznie nazywana jest ta rasa, nie jest wybredna. Nie oznacza to jednak, że zwalnia nas to z obowiązku dbania o zawartość jego miski. Jedzenie dla psa tej rasy powinno być wysokiej jakości i o dobrym smaku. Doskonale sprawdzi się więc tu domowe jedzenie, które w około 70% powinno obfitować w mięso (wołowe, cielęce, jagnięce, drobiowe, królicze oraz mięso zwierząt dzikich) i podroby (żołądki, serca) a resztę stanowić warzywa i owoce. W przypadku tej małej rasy, która nie jest wykorzystywana do pracy, nie są potrzebne dodatki takie jak kasza, makaron czy ryż. Warto jednak zadbać o odpowiednią suplementację, która będzie miała wpływ nie tylko na ogólną kondycję i energię naszego psa, ale również bezpośrednio na stan kości, uzębienia czy siły w mięśniach.

Jak przyrządzić posiłek dla naszego psa?

Zacznijmy od gotowania mięsa wraz z podrobami w niewielkiej ilości wody. Można zacząć od moczenia i podgotowania podrobów, które potrzebują z reguły więcej czasu, by zmięknąć. Następnie dodajmy warzywa takie jak marchewka, pietruszka czy seler. Potem, po ugotowaniu, warto pokroić składniki na mniejsze porcje i skropić je wysokojakościowym tłuszczem. Szczególnie cenne okażą się tu oleje z ryb lub tran, które są bogate w kwasy omega-3 i omega-6, których organizm psa sam nie wytwarza.

Ważnym źródłem białka w żywieniu dla psa są również ryby morskie, które przechowujemy w mrozie aż do czasu obróbki termicznej. Najlepiej doprowadzić do ścięcia się białka poprzez włożenie ryby do wrzątku. Ją również – podobnie jak mięso – warto podawać z warzywami (wcześniej ugotowanymi) oraz suplementami diety.

Za smakołyki uznaje się biały ser i banany. Bezwzględnie w diecie West terierów należy unikać kości pozostałych po gotowanym mięsie.  Dotyczy to w szczególności kości drobiowych, które rozpadają się na drzazgi i mogą przebić jelita, co stanowi zagrożenie dla życia psa.

Dorosłego psa karmimy dwa razy dziennie: rano i wieczorem, po spacerze. Niedojedzoną karmę dla psa należy usunąć by pies nie podjadał. Należy mu jednak zapewnić całodobowy dostęp do miski z wodą.

Karmienie szczeniąt

W przypadku szczeniąt, poza mlekiem matki, doskonale sprawdza się gotowana i przetarta cielęcina a także gotowana, roztarta marchewka. Przy wprowadzaniu kolejnych składników do diety należy obserwować reakcję organizmu (czy właściwie i jak pies się wypróżnia). Jako energetyczny booster dla rosnących szczeniaków sprawdzi się rozgotowany ryż. Kluczowa jest również suplementacja, dobrana odpowiednio do fazy wzrostu. Szczenięta powinny być karmione 5 razy dziennie.

Więcej informacji o karmieniu Westa znajdziesz pod linkiem: https://blog.piesotto.pl/co-jedza-west-highland-white-terrier/. Zapraszamy do lektury!

Artykuł sponsorowany


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Nie przegap tych artykułów.