Co powinien jeść west highland white teriera
Westie, bo tak potocznie nazywana jest ta rasa, nie jest wybredna. Nie oznacza to jednak, że zwalnia nas to z obowiązku dbania o zawartość jego miski. Jedzenie dla psa tej rasy powinno być wysokiej jakości i o dobrym smaku. Doskonale sprawdzi się więc tu domowe jedzenie, które w około 70% powinno obfitować w mięso (wołowe, cielęce, jagnięce, drobiowe, królicze oraz mięso zwierząt dzikich) i podroby (żołądki, serca) a resztę stanowić warzywa i owoce. W przypadku tej małej rasy, która nie jest wykorzystywana do pracy, nie są potrzebne dodatki takie jak kasza, makaron czy ryż. Warto jednak zadbać o odpowiednią suplementację, która będzie miała wpływ nie tylko na ogólną kondycję i energię naszego psa, ale również bezpośrednio na stan kości, uzębienia czy siły w mięśniach.
Jak przyrządzić posiłek dla naszego psa?
Zacznijmy od gotowania mięsa wraz z podrobami w niewielkiej ilości wody. Można zacząć od moczenia i podgotowania podrobów, które potrzebują z reguły więcej czasu, by zmięknąć. Następnie dodajmy warzywa takie jak marchewka, pietruszka czy seler. Potem, po ugotowaniu, warto pokroić składniki na mniejsze porcje i skropić je wysokojakościowym tłuszczem. Szczególnie cenne okażą się tu oleje z ryb lub tran, które są bogate w kwasy omega-3 i omega-6, których organizm psa sam nie wytwarza.
Ważnym źródłem białka w żywieniu dla psa są również ryby morskie, które przechowujemy w mrozie aż do czasu obróbki termicznej. Najlepiej doprowadzić do ścięcia się białka poprzez włożenie ryby do wrzątku. Ją również – podobnie jak mięso – warto podawać z warzywami (wcześniej ugotowanymi) oraz suplementami diety.
Za smakołyki uznaje się biały ser i banany. Bezwzględnie w diecie West terierów należy unikać kości pozostałych po gotowanym mięsie. Dotyczy to w szczególności kości drobiowych, które rozpadają się na drzazgi i mogą przebić jelita, co stanowi zagrożenie dla życia psa.
Dorosłego psa karmimy dwa razy dziennie: rano i wieczorem, po spacerze. Niedojedzoną karmę dla psa należy usunąć by pies nie podjadał. Należy mu jednak zapewnić całodobowy dostęp do miski z wodą.
Karmienie szczeniąt
W przypadku szczeniąt, poza mlekiem matki, doskonale sprawdza się gotowana i przetarta cielęcina a także gotowana, roztarta marchewka. Przy wprowadzaniu kolejnych składników do diety należy obserwować reakcję organizmu (czy właściwie i jak pies się wypróżnia). Jako energetyczny booster dla rosnących szczeniaków sprawdzi się rozgotowany ryż. Kluczowa jest również suplementacja, dobrana odpowiednio do fazy wzrostu. Szczenięta powinny być karmione 5 razy dziennie.
Więcej informacji o karmieniu Westa znajdziesz pod linkiem: https://blog.piesotto.pl/co-jedza-west-highland-white-terrier/. Zapraszamy do lektury!
Artykuł sponsorowany
1. <Lepszy dobór kadry....< To teoria, a praktyka jest taka, że UM zmienił się ...