czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura Brunona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Sport środa, 21 wrzesień 2022 08:19


15-letni Igor z Malczyc Mistrzem Polski w jeździe na skuterach wodnychNiemałym sukcesem może pochwalić się Igor Tycel z Malczyc. 15-latek został niedawno Mistrzem Polski w jeździe na skuterach wodnych.


15-letni Igor Tycel z Malczyc (trzeci od lewej) Mistrzem Polski w jeździe na skuterach wodnych / fot. PZMWiNW - Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego [FB] 15-letni Igor Tycel z Malczyc (trzeci od lewej) Mistrzem Polski w jeździe na skuterach wodnych / fot. PZMWiNW - Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego [FB]


Skutery wodne to w Polsce wciąż mało popularny sport, głównie ze względu na duże wymagania sprzętowe. W domu państwa Tyclów te nietypowe pojazdy były od wielu, wielu lat, choć używane wyłącznie pod kątem rekreacyjnym. Sam Igor pierwsze próby jazdy na skuterze wodnym podjął już w wieku ośmiu lat.

Po pierwszych zawodach, w których wziął udział na początku wakacji tego roku, Igor zapisał się do wrocławskiego klubu WKSM JetRiders, zrzeszonego w Polskim Związku Motorowodnym. Pozwoliło mu to zdobyć licencję zawodową, potrzebną do startów w Mistrzostwach Polski. Przypisano mu numer 27, z którym będzie występował w najbliższych latach.

Mistrzostwa Polski podzielone są na trzy rundy i kluczowy dla liczby punktów jest czas przejazdu wyznaczonego toru. Tegoroczny turniej odbył się w Ostrowie Warckim (6 sierpnia), Mechelinkach (20 sierpnia) i Rybniku (10 września). 15-letni Igor był w nich najmłodszym uczestnikiem.

- Pierwsza runda poszła mi najgorzej, bo zostałem zdyskwalifikowany za pomylenie toru i w efekcie straciłem sporo punktów - mówi Igor. Ostatecznie aż do trzeciej rundy rywalizował o zwycięstwo w klasie Runaboout GP4 z zawodnikiem reprezentującym Uczniowski Klub Sportowy Przygoda Chodzież. W końcowej klasyfikacji oboje mieli na swoim koncie po 182 oczek, ale w “małych” punktach lepszy okazał się Igor.

Oprócz Mistrzostw Polski Igor uczestniczył w tym roku również w Mistrzostwach Świata i Europy w Ostrowie Wardzkim, organizowanych przez federację IJSBA z USA. Zajął w nich wysokie, piąte miejsce. Plany na najbliższy czas? Już dzisiaj młody mistrz wraz z tatą wyruszają do Chorwacji, na Mistrzostwa Adriatyku, które potrwają od piątku do niedzieli. Następnie Igora czeka trenowanie, a później starty w kolejnych zawodach. - W wakacje starałem się trenować codziennie, teraz będzie to co weekend. Swoją przyszłość na pewno chciałbym związać ze skuterami wodnymi. Być może otworzyć serwis albo salon sprzedaży - kończy Igor.

OLO

 
 • Jola powiedział(a) Więcej
  Jak to za co ?! Za działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami tj chociażby za wysyłanie dzieci zdrowych na kwarantanne !!!! I zasłanianie... godzinę temu.
 • Kola powiedział(a) Więcej
  Ruciński nadaje się do gry w kulki a nie do rządzenia miastem. 2 godziny temu.
 • Paweł Rosenbeiger powiedział(a) Więcej
  I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Uchwały Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr LV/532/22 z dnia 2 marca 2022 roku w sprawie... 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…