niedziela 24.09.2023

Imieniny: Gerarda Teodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Sport środa, 21 wrzesień 2022 08:19


15-letni Igor z Malczyc Mistrzem Polski w jeździe na skuterach wodnych

4 CommentsNiemałym sukcesem może pochwalić się Igor Tycel z Malczyc. 15-latek został niedawno Mistrzem Polski w jeździe na skuterach wodnych.


15-letni Igor Tycel z Malczyc (trzeci od lewej) Mistrzem Polski w jeździe na skuterach wodnych / fot. PZMWiNW - Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego [FB] 15-letni Igor Tycel z Malczyc (trzeci od lewej) Mistrzem Polski w jeździe na skuterach wodnych / fot. PZMWiNW - Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego [FB]


Skutery wodne to w Polsce wciąż mało popularny sport, głównie ze względu na duże wymagania sprzętowe. W domu państwa Tyclów te nietypowe pojazdy były od wielu, wielu lat, choć używane wyłącznie pod kątem rekreacyjnym. Sam Igor pierwsze próby jazdy na skuterze wodnym podjął już w wieku ośmiu lat.

Po pierwszych zawodach, w których wziął udział na początku wakacji tego roku, Igor zapisał się do wrocławskiego klubu WKSM JetRiders, zrzeszonego w Polskim Związku Motorowodnym. Pozwoliło mu to zdobyć licencję zawodową, potrzebną do startów w Mistrzostwach Polski. Przypisano mu numer 27, z którym będzie występował w najbliższych latach.

Mistrzostwa Polski podzielone są na trzy rundy i kluczowy dla liczby punktów jest czas przejazdu wyznaczonego toru. Tegoroczny turniej odbył się w Ostrowie Warckim (6 sierpnia), Mechelinkach (20 sierpnia) i Rybniku (10 września). 15-letni Igor był w nich najmłodszym uczestnikiem.

- Pierwsza runda poszła mi najgorzej, bo zostałem zdyskwalifikowany za pomylenie toru i w efekcie straciłem sporo punktów - mówi Igor. Ostatecznie aż do trzeciej rundy rywalizował o zwycięstwo w klasie Runaboout GP4 z zawodnikiem reprezentującym Uczniowski Klub Sportowy Przygoda Chodzież. W końcowej klasyfikacji oboje mieli na swoim koncie po 182 oczek, ale w “małych” punktach lepszy okazał się Igor.

Oprócz Mistrzostw Polski Igor uczestniczył w tym roku również w Mistrzostwach Świata i Europy w Ostrowie Wardzkim, organizowanych przez federację IJSBA z USA. Zajął w nich wysokie, piąte miejsce. Plany na najbliższy czas? Już dzisiaj młody mistrz wraz z tatą wyruszają do Chorwacji, na Mistrzostwa Adriatyku, które potrwają od piątku do niedzieli. Następnie Igora czeka trenowanie, a później starty w kolejnych zawodach. - W wakacje starałem się trenować codziennie, teraz będzie to co weekend. Swoją przyszłość na pewno chciałbym związać ze skuterami wodnymi. Być może otworzyć serwis albo salon sprzedaży - kończy Igor.

OLO

 
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

komnet internet

baner

Nie przegap tych artykułów.