1800 uczniów spotkało się z policjantami

poniedziałek, 28 styczeń 2019 11:16 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzcy policjanci, jeszcze przed feriami, przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Głównym celem działań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019" jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku nie tylko tym dzieciom, które uczestniczą w zorganizowanych formach wypoczynku, ale również tym, które pozostają w miejscu zamieszkania.

Policjanci uczestniczyli w spotkaniach z uczniami, a także rodzicami, zorganizowanych szkołach w Lutyni, Miękini, Pisarzowicach, Malczycach, Rakoszycach, Szczepanowie, Ciechowie, Środzie Śląskiej i Kostomłotach. Tematem pogadanek było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Omówiono w szczególności rodzaje zagrożeń związanych ze spędzaniem czasu wolnego na śniegu, z jeżdżeniem na nartach i sankach. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci przybliżyli dzieciom zasady konkursu fotograficzno-plastycznego pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, którego celem jest promowanie zasad bezpiecznego zachowania narciarzy na stokach narciarskich.

Uczniowie wysłuchali też wskazówek co do bezpiecznych miejsc, w których można jeździć na łyżwach. Jednocześnie sami doskonale wiedzieli, jak niebezpieczne mogą być zamarznięte zbiorniki wodne.

Ponieważ ferie to nie tylko wyjazdy, ale również spędzanie wolnego czasu w domu, bez nadzoru rodziców, omówiono więc zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu oraz właściwe zachowanie w sytuacji, gdy ktoś obcy zapuka do drzwi. Dlatego też policjanci spotykając się z rodzicami i opiekunami prawnymi zwrócili uwagę na zagrożenie jakim jest cyberprzemoc, a także przybliżyli zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich w ramach programu prewencyjnego pn.: „Świadomy junior”.

Podczas spotkań policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania na drodze, w tym stosowania elementów odblaskowych, dzięki którym piesi są bardziej widoczni dla kierowców. Przypomnieli również o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci.

Dzięki licznym już spotkaniom policjantów z dziećmi przy innych okazjach, uczniowie bardzo dobrze znali numery alarmowe oraz informacje, jakie należy podać, powiadamiając służby ratownicze o zaistniałym zagrożeniu.

W spotkaniach wzięło udział blisko 1800 uczniów.

Oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej

asp. sztab. Marta Stefanowska

fot. KPP

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację