Co robić gdy w przychodni odmawiają rejestracji?

piątek, 02 marzec 2018 18:22 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Dziś ten temat powraca. Kolejna rozgoryczona kobieta poprosiła o poruszenie tego tematu. - Pisaliście niedawno, że pewna pani nie mogła zarejestrować dziecka do lekarza. Mi się to też przytrafiło niedawno, dlatego uważam, że powinniście ludziom dokładnie powiedzieć, co mają robić w takiej sytuacji i przede wszystkim podać namiary na dyżury w szpitalu. Nie mogłam nigdzie znaleźć telefonu, a mieszkam poza miastem. Więc pytam się jak mam porozmawiać z lekarzem, skonsultować, zapytać się co robić? - napisała do nas pani Patrycja.

Co robić, gdy w przychodni słyszymy odmowę rejestracji?

- Lekarz w podstawowej opiece zdrowotnej przyjmuje pacjentów w godzinach 8.00-18.00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy i udziela świadczeń w dniu zgłoszenia lub w terminie uzgodnionym z pacjentem. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, że w rejestracji na dziś nie ma już miejsca do lekarza, a pacjenta stan nie pozwala na to, by czekać kolejny dzień, powinien bez rejestracji  przyjechać do przychodni. Decyzję o tym czy pacjent wymaga pilnej pomocy medycznej podejmuje tylko i wyłącznie lekarz. Warto także przypomnieć, że osoby, które w dzień  nie dostały się do swojego lekarza mogą wieczorem lub w nocy skorzystać z pomocy medycznej w punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - informuje Joanna Mierzwińska, rzecznik prasowy dolnośląskiego OW NFZ we Wrocławiu.

Usługi medyczne w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w naszym mieście, od godziny 18.00, świadczy spółka Gemini-med przy ul. Kolejowej 16a (wejście boczne dawnego szpitala), tel.: 71/ 396 65 50 lub 513 105 931.

(red) fot. wk

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 marzec 2018 18:11

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież