Czytelnik: O to także należy zapytać kandydatów!

niedziela, 16 wrzesień 2018 16:12 Dział: Wybory Samorządowe 2018
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Kampanie w tegorocznych wyborach samorządowych wkrótce nabiorą rozpędu. Kandydaci na wszelkie sposoby będą prezentować swoje programy prześcigając się w przekonywaniu do swoich planów i pomysłów.

Jednak czy spełnią one oczekiwania wyborców? Nasz czytelnik, który zapewne zapoznał się już z niektórymi propozycjami, jakie od pewnego czasu pojawiają się w sieci, czuje pewien niedosyt. I już teraz, zanim zaleje nas "propagandowa fala" poprosił, by w tyglu obietnic nie zapomniano o jeszcze jednej ważnej kwestii, jaką jest dbałość o środowisko naturalne, a konkretnie jakość powietrza:

Szanowna Redakcjo!

Idą wybory, a tuż za wyborami przyjdzie zapewne zima. A z zimą znowu SMOG, dzielnie produkowany przez rozmaite zakłady przemysłowe i bardzo wielu mieszkańców naszego miasta i gminy, spalających w piecach wszystko, co spalić się da.

Byłoby chyba nieźle rozpocząć na stronie Rolanda przedwyborczą dyskusję na temat jakości naszego powietrza, zwłaszcza w sezonie grzewczym? Jak sądzicie?

W szczególności warto przepytać kandydatów na burmistrza i na radnych,
wymagając KONKRETNYCH programów zwalczania smogu.

Z pozdrowieniami
Ryszard Pastwa

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań kandydatom za naszym pośrednictwem, także tym, którzy kandydują w gminach wiejskich. Prosimy je przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(red) fot. wk

Komentarze (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

Mc Donalda niech postawią będzie coś dla dzieci

This comment was minimized by the moderator on the site

Te bajania o szpitalu, starosta niech włoży sobie między bajki dla dziecka czy tam wnuka.Czy jest jeszcze ktoś,kto uwierzy,że powstanie szpitala zależy od zgody "na linii gmina-powiat''?

This comment was minimized by the moderator on the site

Szkoła będzie. Bez względu czy przyjdzie Kuba czy Bartek do władzy. O szpitalu można zapomnieć dopóki nie będzie zgody w lini gmina-powiat. W tej chwili starosta prowadzi z Adasiem wojenkę. Smogu nie zlikwidujemy dopóki będzie bieda, a bieda to stan umysłu jak wszyscy wiemy. Wasz gg

This comment was minimized by the moderator on the site

A dla mnie od lat,najważniejszą sprawą jest szpital,a właściwie jego brak.Poza ładnym rynkiem,imprezami w plenerze i nowym targowiskiem jak psu buda należy nam się całodobowa opieka medyczna,nie we Wrocławiu,nie w Legnicy tylko tu,w naszym powiecie,proszę sobie wyobrazić zawał lub udar,pomoc w szpitalu oddalonym o 35 km?Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy że jest możliwa.Przyglądam się kandydatom i czekam na mądre propozycje,czego i...

A dla mnie od lat,najważniejszą sprawą jest szpital,a właściwie jego brak.Poza ładnym rynkiem,imprezami w plenerze i nowym targowiskiem jak psu buda należy nam się całodobowa opieka medyczna,nie we Wrocławiu,nie w Legnicy tylko tu,w naszym powiecie,proszę sobie wyobrazić zawał lub udar,pomoc w szpitalu oddalonym o 35 km?Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy że jest możliwa.Przyglądam się kandydatom i czekam na mądre propozycje,czego i wam życzę.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Ja mam pytanie do kandydatów o nową szkolę w Środzie Śląskiej. Czy naszym dzieciom nie należy się taka z prawdziwego zdarzenia, nowoczesna i nowa jak w Lutyni?

This comment was minimized by the moderator on the site

Trzeba być rodzicem, żeby to zrozumieć. Ja też mam pytanie. Co ze szpitalem? I jeszcze jedno? Dlaczego gmina Środa Śląska jest tylko kilkadziesiąt pozycji wyżej od gminy Malczyce w rankingu GUS pod względem dochodów w przeliczeniu na mieszkańca? Cudu gospodarczego w Malczycach to raczej nie zauważyłem.

This comment was minimized by the moderator on the site

Dobre, mocne!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację