Czytelnik: O to także należy zapytać kandydatów!

niedziela, 16 wrzesień 2018 16:12 Dział: Wybory Samorządowe 2018
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Kampanie w tegorocznych wyborach samorządowych wkrótce nabiorą rozpędu. Kandydaci na wszelkie sposoby będą prezentować swoje programy prześcigając się w przekonywaniu do swoich planów i pomysłów.

Jednak czy spełnią one oczekiwania wyborców? Nasz czytelnik, który zapewne zapoznał się już z niektórymi propozycjami, jakie od pewnego czasu pojawiają się w sieci, czuje pewien niedosyt. I już teraz, zanim zaleje nas "propagandowa fala" poprosił, by w tyglu obietnic nie zapomniano o jeszcze jednej ważnej kwestii, jaką jest dbałość o środowisko naturalne, a konkretnie jakość powietrza:

Szanowna Redakcjo!

Idą wybory, a tuż za wyborami przyjdzie zapewne zima. A z zimą znowu SMOG, dzielnie produkowany przez rozmaite zakłady przemysłowe i bardzo wielu mieszkańców naszego miasta i gminy, spalających w piecach wszystko, co spalić się da.

Byłoby chyba nieźle rozpocząć na stronie Rolanda przedwyborczą dyskusję na temat jakości naszego powietrza, zwłaszcza w sezonie grzewczym? Jak sądzicie?

W szczególności warto przepytać kandydatów na burmistrza i na radnych,
wymagając KONKRETNYCH programów zwalczania smogu.

Z pozdrowieniami
Ryszard Pastwa

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań kandydatom za naszym pośrednictwem, także tym, którzy kandydują w gminach wiejskich. Prosimy je przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(red) fot. wk

Ostatnio zmieniany niedziela, 16 wrzesień 2018 20:17

Komentarze  

Permalink +5 Mieszkanka
Mc Donalda niech postawią będzie coś dla dzieci
2018-09-17 20:45 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 taśma czaskowskiego
Te bajania o szpitalu, starosta niech włoży sobie między bajki dla dziecka czy tam wnuka.Czy jest jeszcze ktoś,kto uwierzy,że powstanie szpitala zależy od zgody "na linii gmina-powiat''?
2018-09-17 12:07 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 Gg
Szkoła będzie. Bez względu czy przyjdzie Kuba czy Bartek do władzy. O szpitalu można zapomnieć dopóki nie będzie zgody w lini gmina-powiat. W tej chwili starosta prowadzi z Adasiem wojenkę. Smogu nie zlikwidujemy dopóki będzie bieda, a bieda to stan umysłu jak wszyscy wiemy. Wasz gg
2018-09-17 07:38 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 deacon86
A dla mnie od lat,najważniejszą sprawą jest szpital,a właściwie jego brak.Poza ładnym rynkiem,imprezami w plenerze i nowym targowiskiem jak psu buda należy nam się całodobowa opieka medyczna,nie we Wrocławiu,nie w Legnicy tylko tu,w naszym powiecie,proszę sobie wyobrazić zawał lub udar,pomoc w szpitalu oddalonym o 35 km?Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy że jest możliwa.Przyglądam się kandydatom i czekam na mądre propozycje,czego i wam życzę.
2018-09-16 22:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 wyborca
Ja mam pytanie do kandydatów o nową szkolę w Środzie Śląskiej. Czy naszym dzieciom nie należy się taka z prawdziwego zdarzenia, nowoczesna i nowa jak w Lutyni?
2018-09-16 20:31 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Rodzic
Trzeba być rodzicem, żeby to zrozumieć. Ja też mam pytanie. Co ze szpitalem? I jeszcze jedno? Dlaczego gmina Środa Śląska jest tylko kilkadziesiąt pozycji wyżej od gminy Malczyce w rankingu GUS pod względem dochodów w przeliczeniu na mieszkańca? Cudu gospodarczego w Malczycach to raczej nie zauważyłem.
2018-09-16 21:29 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 elwis
Dobre, mocne!
2018-09-16 22:36 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież