sobota 30.05.2020

Imieniny: Karola Ferdynanda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Czytelnik: O to także należy zapytać kandydatów!

Czytelnik: O to także należy zapytać kandydatów!

16.09. 2018

Kampanie w tegorocznych wyborach samorządowych wkrótce nabiorą rozpędu. Kandydaci na wszelkie sposoby będą prezentować swoje programy prześcigając się w przekonywaniu do swoich planów i pomysłów.

Jednak czy spełnią one oczekiwania wyborców? Nasz czytelnik, który zapewne zapoznał się już z niektórymi propozycjami, jakie od pewnego czasu pojawiają się w sieci, czuje pewien niedosyt. I już teraz, zanim zaleje nas "propagandowa fala" poprosił, by w tyglu obietnic nie zapomniano o jeszcze jednej ważnej kwestii, jaką jest dbałość o środowisko naturalne, a konkretnie jakość powietrza:

Szanowna Redakcjo!

Idą wybory, a tuż za wyborami przyjdzie zapewne zima. A z zimą znowu SMOG, dzielnie produkowany przez rozmaite zakłady przemysłowe i bardzo wielu mieszkańców naszego miasta i gminy, spalających w piecach wszystko, co spalić się da.

Byłoby chyba nieźle rozpocząć na stronie Rolanda przedwyborczą dyskusję na temat jakości naszego powietrza, zwłaszcza w sezonie grzewczym? Jak sądzicie?

W szczególności warto przepytać kandydatów na burmistrza i na radnych,
wymagając KONKRETNYCH programów zwalczania smogu.

Z pozdrowieniami
Ryszard Pastwa

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań kandydatom za naszym pośrednictwem, także tym, którzy kandydują w gminach wiejskich. Prosimy je przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(red) fot. wk

 

 
Komentarzy (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

Mc Donalda niech postawią będzie coś dla dzieci

This comment was minimized by the moderator on the site

Te bajania o szpitalu, starosta niech włoży sobie między bajki dla dziecka czy tam wnuka.Czy jest jeszcze ktoś,kto uwierzy,że powstanie szpitala zależy od zgody "na linii gmina-powiat''?

This comment was minimized by the moderator on the site

Szkoła będzie. Bez względu czy przyjdzie Kuba czy Bartek do władzy. O szpitalu można zapomnieć dopóki nie będzie zgody w lini gmina-powiat. W tej chwili starosta prowadzi z Adasiem wojenkę. Smogu nie zlikwidujemy dopóki będzie bieda, a bieda to stan umysłu jak wszyscy wiemy. Wasz gg

This comment was minimized by the moderator on the site

A dla mnie od lat,najważniejszą sprawą jest szpital,a właściwie jego brak.Poza ładnym rynkiem,imprezami w plenerze i nowym targowiskiem jak psu buda należy nam się całodobowa opieka medyczna,nie we Wrocławiu,nie w Legnicy tylko tu,w naszym powiecie,proszę sobie wyobrazić zawał lub udar,pomoc w szpitalu oddalonym o 35 km?Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy że jest możliwa.Przyglądam się kandydatom i czekam na mądre propozycje,czego i...

A dla mnie od lat,najważniejszą sprawą jest szpital,a właściwie jego brak.Poza ładnym rynkiem,imprezami w plenerze i nowym targowiskiem jak psu buda należy nam się całodobowa opieka medyczna,nie we Wrocławiu,nie w Legnicy tylko tu,w naszym powiecie,proszę sobie wyobrazić zawał lub udar,pomoc w szpitalu oddalonym o 35 km?Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy że jest możliwa.Przyglądam się kandydatom i czekam na mądre propozycje,czego i wam życzę.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Ja mam pytanie do kandydatów o nową szkolę w Środzie Śląskiej. Czy naszym dzieciom nie należy się taka z prawdziwego zdarzenia, nowoczesna i nowa jak w Lutyni?

This comment was minimized by the moderator on the site

Trzeba być rodzicem, żeby to zrozumieć. Ja też mam pytanie. Co ze szpitalem? I jeszcze jedno? Dlaczego gmina Środa Śląska jest tylko kilkadziesiąt pozycji wyżej od gminy Malczyce w rankingu GUS pod względem dochodów w przeliczeniu na mieszkańca? Cudu gospodarczego w Malczycach to raczej nie zauważyłem.

This comment was minimized by the moderator on the site

Dobre, mocne!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Wystarczy uzupełnić tekst o słowa ogłoszenie: płatne czy też bezpłatne Dokończyć ogłoszenie informa...
Obywatel Radoslaw posiada usprawnienia do poruszenia sie pojazdami w ruchu lądowym Wiekow...
Wstyd i hańba to burmistrz, który nie wie czy trawę w parku kosić.
hej ciekawy, twój wpis nadaje się jako fake news do organów ścigania za pomówienie, hanba i wstyd...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…