Darmowe szczepienia przeciwko grypie

poniedziałek, 08 październik 2018 17:24 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina Środa Śląska, decyzją Rady Miejskiej, uruchomiła program szczepień przeciwko grypie dla osób powyżej 60 roku życia, w pełni finansowany z budżetu gminy.

Zawitała jesień, a wraz z nią wyższy wskaźnik zachorowań, dokuczliwy katar i kaszel spędzający sen z powiek. Gmina mając na celu dobro seniorów uruchomiła program szczepień „Grypa Senior 60+” przeciwko jednej z najczęstszych wirusowych chorób zakaźnych jaką jest grypa. Będzie on w pełni realizowany z budżetu Gminy przez najbliższe trzy lata. Roczne wydatki szacuje się na 15 tys. zł. co daje łącznie ok. 45 tys. zł na pokrycie całości programu. Jednostkowy koszt zakupu i wykonania zabiegu to 35 zł.

Zapisy osób zainteresowanych udziałem w programie, spełniających określone kryteria, będą przyjmowane osobiście bądź telefonicznie w rejestracji w przychodniach. Uczestnicy programu wypełniają i podpisują oświadczenie dotyczące udziału w projekcie, tym samym wyrażając zgodę na wykorzystanie ich danych osobowych tylko do celów programu. Pacjenci przejdą wstępne badania, na podstawie których odbędzie się kwalifikacja do szczepienia. Miejscem realizacji programu będą przychodnie na terenie miasta i gminy Środa Śląska. Zabiegi będą wykonywane przez wykwalifikowany personel zgodnie z listą osób zapisanych.

Wszelkie informacje dotyczące tego przedsięwzięcia można uzyskać:

– w przychodniach miasta i gminy Środa Śląska,
– na stronie internetowej gminy,
– na tablicach ogłoszeń,
– w Gminnym Centrum Reagowania Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

Wskazania medyczne do szczepień dotyczą głównie osób od 60 roku życia. Ochronne zastosowanie szczepień zmniejsza liczbę zachorowań, a także redukuje liczbę hospitalizacji i śmiertelności z powodu zaistniałych powikłań, do których zalicza się m.in.: astmę, zapalenie płuc i oskrzeli, niewydolność nerek, a także zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia.

Gorąco zachęcamy wszystkich seniorów z Gminy Środa Śląska do zgłaszania się do programu. Jednocześnie życzymy wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia!

Gmina Środa Śląska / fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież