Decyzja Rady Miejskiej ws. pomocy finansowej dla Powiatu Średzkiego na odkup szpitala powiatowego

poniedziałek, 29 kwiecień 2019 12:35 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Na sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, która odbyła się 25 kwietnia z inicjatywy burmistrza Adama Rucińskiego, radni rozszerzyli porządek obrad sesji i jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia woli udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Średzkiemu na poziomie 30 % wkładu własnego netto tj. 2,6 mln zł na dokonanie transakcji odkupu nieruchomości dawnego szpitala powiatowego (poniżej treść uchwały z uzasadnieniem).

W ocenie Rady Miejskiej solidarna współpraca wszystkich samorządów z terenu powiatu średzkiego w procesie reaktywacji szpitala powiatowego leży w interesie mieszkańców powiatu, dlatego liderem tego projektu musi być samorząd powiatowy, i to na samorządzie powiatowym tj. na Zarządzie i Radzie Powiatu ciąży wiodąca i szczególna odpowiedzialność za skuteczność działań i powodzenie całego projektu oraz jego sfinansowanie.

Działania Powiatu Średzkiego zmierzające do tego celu powinny być realizowane ze wsparciem finansowym wszystkich pięciu gmin z terenu powiatu średzkiego. Uchwała Rady Miejskiej stanowi potwierdzenie zrozumienia wagi wyzwania i dowód zaangażowania władz Gminy Środa Śląska w proces reaktywacji dawnego szpitala powiatowego i jednocześnie powinna stanowić zachętę dla innych gmin z terenu powiatu średzkiego do podjęcia konkretnych decyzji i działań zmierzających do stosownego wsparcia finansowego Powiatu Średzkiego w procesie jak najszybszego przywrócenia działalności szpitala powiatowego.

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

uchwala 1

uchwala 2

u 2

Komentarze (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Chyba nie wierzycie w tę propagandę urzędu miejskiego? On wie, że starosta zapowiedział, że nie wystartuje w pierwszym przetargu. Inaczej to wątpię, żeby tak ochoczo deklarował te pieniądze.

This comment was minimized by the moderator on the site

W treści uchwały ,a ni też w załączniku będącym jej uzasadnieniem nie ma wymienionej kwoty ,ale jest, figuruje zagwarantowanie 30% kwoty netto ze skutecznie przeprowadzonej transakcji odkupu przez starostwo powiatowe - kwota 2,5 ml zł winna figurować w treści uchwły

This comment was minimized by the moderator on the site

Świetna uchwała, a jak starostwo wylicytuje w przetargu by wygrać np. 20 mlionów to to gmina skutecznie zagwarantuje 30% tj. 6 milionów z naszych podatków - nic tylko płakać

This comment was minimized by the moderator on the site

Odkupić drożej sprzedany taniej i niespłacony budynek. Zapłacić dużo, żeby otrzymać od syndyka pieniądze należne za sprzedaż dokonaną kilka lat temu.Kupić i zastanawiać się komu sprzedać, bo Środa Śl. nie figuruje w wśród miejscowości,w których będą działały szpitale dotowane przez NFOZ. Karty w NFOZ we Wrocławiu rozdaje macher, który zaplanował likwidację Średzkiego szpitala, nie po to przecież, żeby teraz ten szpital przywrócić do sieci....

Odkupić drożej sprzedany taniej i niespłacony budynek. Zapłacić dużo, żeby otrzymać od syndyka pieniądze należne za sprzedaż dokonaną kilka lat temu.Kupić i zastanawiać się komu sprzedać, bo Środa Śl. nie figuruje w wśród miejscowości,w których będą działały szpitale dotowane przez NFOZ. Karty w NFOZ we Wrocławiu rozdaje macher, który zaplanował likwidację Średzkiego szpitala, nie po to przecież, żeby teraz ten szpital przywrócić do sieci. Patronuje temu pomysłowi pomysłodawca i realizator sprzedaży. Po prostu cymes.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Burmistrz wyciągnął rękę do starostwa.Czekamy (ja,rodzina i znajomi) na odpowiedź starostwa i wójtów sąsiednich gmin.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację