Festiwal Kultury Ludowej w Mieście Skarbów (fotoreportaż)

wtorek, 23 lipiec 2019 15:26 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

- Fajnie, że takie imprezy są organizowane. Nie zapomina się o nieco starszych osobach, które już na koncerty rockowe i dyskoteki od dawna nie chodzą. I jeszcze dodam, że za mało jest takich koncertów jest na naszym terenie - powiedział nam z uśmiechem na twarzy jeden z uczestników Festiwalu Kultury Ludowej w Mieście Skarbów, który odbył się w minioną niedzielę przy akwenie Kajaki w Środzie Śląskiej.

Inny z kolei zachwalał lokalizację. - Świetne miejsce, jestem tu wprawdzie pierwszy raz, ale już na kolejną edycję na pewno przyjadę. Jest zieleń, woda, idealne miejsce... I cieszy duży udział dzieci i młodzieży.

Festiwal jest jedną z wielu imprez plenerowych organizowanych w Środzie Śląskiej. Tegoroczna, ósma już edycja, ku zadowoleniu organizatorów, zgromadziła imponującą liczbę uczestników i wykonawców.

Na gości czekały nie tylko koncerty zespołów ludowych, ale też lokalne wyroby rękodzielnicze i przysmaki kuchni polskiej przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Festiwal wzbogacił pokaz Zespołu Pieśni i Tańca i nie zabrało jak zawsze gwiazdy wieczoru. Tym razem był to Gooral!

Dzieci mogły skorzystać ze strefy rozrywki, animacji oraz dmuchańców, a także wziąć udział w kreatywnych warsztatach z TechForKids - tworzenia eko-toreb i lalek motanek.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i dobrze się bawić. I tak było, co widać na załączonych zdjęciach :-)

Festiwal zorganizowali Dom Kultury w Środzie Śląskiej i Gmina Środa Śląska, a poprowadzili ją Marta Wilczyńska i Wladimir Hanushchak.

Więcej o wydarzeniu wkrótce.

(red) / fot. wk i mw

Proponowane artykuły:

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Super impreza! Podziękowania i ogromne uznanie dla organizatorów a w szczególności dla pracowników DK !!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Mega imprezowy weekend w Środzie Śl. W sezonie letnim więcej takich!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację