Groził strażnikom miejskim pozbawieniem życia

poniedziałek, 11 marzec 2019 15:35 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców powiatu średzkiego, którzy podczas interwencji podjętej przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej dopuścili się wobec nich kilku czynów zabronionych.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej podjęli wobec dwóch mężczyzn czynności w związku ze spożywaniem przez nich alkoholu w miejscu publicznym. Mężczyźni w wieku 28 i 29 lat od początku byli wobec funkcjonariuszy agresywni. Nie wykonywali poleceń, ubliżali i grozili, a w pewnym momencie zaczęli szarpać strażników za mundury.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali na miejscu agresywnych mężczyzn, których przekazali im strażnicy. Agresja 29-latka nie zmalała nawet w budynku komendy, gdzie mężczyzna nadal kierował w kierunku jednego ze strażników groźby pozbawienia życia. Obaj zatrzymani byli mocno nietrzeźwi. Po przebadaniu okazało się, że mają odpowiednio ponad 3 i 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili zatrzymanym zarzuty znieważenia funkcjonariuszy Straży Miejskiej podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej. Ponadto 29-latek odpowie za kierowanie wobec jednego strażnika gróźb pozbawienia życia. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(ms) / fot. wk, zdj. ilustracyjne

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację