Jest kontrakt na kolejne autobusy

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 12:12 Dział: Średzka Komunikacja Publiczna
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach znanego już mieszkańcom gminy Środa Śląska projektu uruchomienia komunikacji zbiorowej oficjalnie rozpoczęto wdrażanie II etapu.

 

Kontrakt, który Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński podpisał w ramach drugiego etapu projektu UE, dotyczy zakupu 5 niskoemisyjnych autobusów spełniających normy Euro 6.

Wykonawcą będzie firma MMI Sp. z o. o., a umowę podpisano 29 maja przed Sesją Rady Miejskiej. Firma, która wygrała przetarg jest sprawdzona, ponieważ wyprodukowała dla gminy 3 autobusy również w pierwszym etapie projektu. Wartość majowej umowy to 2,4 mln zł, a zamówione pojazdy mają zostać dostarczone najpóźniej do września br., a następnie przeprowadzone zostaną szkolenia w zakresie ich obsługi, które potrwają około 2 tygodnie, tak aby z początkiem października uruchomić przewozy gminne w ramach II etapu.

– Będzie to ten sam typ autobusów, czyli IVECO URBI z silnikiem Diesel Euro 6. Myślimy, że mieszkańcy południowej części Gminy, która zostanie skomunikowana ze Środą Śląską, będą mogli z nich już korzystać na przełomie września i października. Niedługo rozstrzygnie się także przetarg na kolejne 2 mniejsze autobusy wysokiej klasy – mówi Jaromir Stawirej prezes Średzkiej Komunikacji Publicznej sp. z o. o.

Przypomnijmy: drugi etap projektu, podobnie jak pierwszy, jest współfinansowany w 85 % ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. W ramach pierwszej części zadania zakupiono 10 pojazdów i uruchomiono siedem linii regularnych i jedną linię tymczasową, komunikując północną część gminy, stację PKP i Środę Śląską. Priorytetem jest więc teraz skomunikowanie południowej części gminy z miastem Środa Śląska.

(um) fot. um

umowa MMI 2

umowa MMI 1

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 czerwiec 2018 11:39

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież