Komunikat Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej

wtorek, 20 marzec 2018 10:43 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W nawiązaniu do listu Czytelnika informujemy, że Gmina Środa Śląska ma podpisaną umowę na zimowe utrzymanie dróg gminnych z firmą FB Serwis.

W związku z intensywnymi opadami śniegu i ujemnymi temperaturami, jakie wystąpiły w piątek 16 marca oraz w sobotę 17 marca br. ww. firma rozpoczęła swoje działania zgodnie z harmonogramem pracy. I tak w piątek ok. godz. 21:30 na ulice miasta zadysponowano niezbędny sprzęt do oczyszczania ulic ze śniegu. Skuteczne działania były jednak bardzo utrudnione ze względu na ciągłe opady śniegu, jego wieczorne przymarzanie oraz silny i porywisty wiatr.

Dodatkowo duży opad śniegu powodował, że środek uszorstniający nie działał w 100% przy niskich temperaturach. Służby firmy pełniły całonocny dyżur z piątku na sobotę, a swoje działania zakończono ok. 7:00 rano. Następnie, po zmniejszeniu opadów śniegu, firma ponownie kontynuowała prace w sobotę od 11:00 do 16:00 i w niedzielę od 7:00 do 16:30. W tym czasie sprzęt pracował zarówno na ulicach I i II kolejności odśnieżania, jak i drogach osiedlowych, pozamiejskich, na chodnikach i placach. Wszystkie służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie gminnych ulic i chodników zareagowały właściwie, natomiast chwilowo występujące utrudnienia w ruchu drogowym były usuwane na bieżąco wszystkimi dostępnymi siłami i środkami.

Jednocześnie informujemy, że za utrzymanie dróg na terenie Gminy Środa Śląska są odpowiedzialni ich zarządcy, tj.:


- drogi gminne – Urząd Miejski,
- drogi powiatowe – Starostwo Powiatowe,
- droga wojewódzka – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei,
- droga krajowa – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Za utrzymanie chodników również odpowiadają ich zarządcy, czyli np. spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, gmina.

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 19:21

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację