Komunikat Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej

wtorek, 20 marzec 2018 10:43 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W nawiązaniu do listu Czytelnika informujemy, że Gmina Środa Śląska ma podpisaną umowę na zimowe utrzymanie dróg gminnych z firmą FB Serwis.

W związku z intensywnymi opadami śniegu i ujemnymi temperaturami, jakie wystąpiły w piątek 16 marca oraz w sobotę 17 marca br. ww. firma rozpoczęła swoje działania zgodnie z harmonogramem pracy. I tak w piątek ok. godz. 21:30 na ulice miasta zadysponowano niezbędny sprzęt do oczyszczania ulic ze śniegu. Skuteczne działania były jednak bardzo utrudnione ze względu na ciągłe opady śniegu, jego wieczorne przymarzanie oraz silny i porywisty wiatr.

Dodatkowo duży opad śniegu powodował, że środek uszorstniający nie działał w 100% przy niskich temperaturach. Służby firmy pełniły całonocny dyżur z piątku na sobotę, a swoje działania zakończono ok. 7:00 rano. Następnie, po zmniejszeniu opadów śniegu, firma ponownie kontynuowała prace w sobotę od 11:00 do 16:00 i w niedzielę od 7:00 do 16:30. W tym czasie sprzęt pracował zarówno na ulicach I i II kolejności odśnieżania, jak i drogach osiedlowych, pozamiejskich, na chodnikach i placach. Wszystkie służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie gminnych ulic i chodników zareagowały właściwie, natomiast chwilowo występujące utrudnienia w ruchu drogowym były usuwane na bieżąco wszystkimi dostępnymi siłami i środkami.

Jednocześnie informujemy, że za utrzymanie dróg na terenie Gminy Środa Śląska są odpowiedzialni ich zarządcy, tj.:


- drogi gminne – Urząd Miejski,
- drogi powiatowe – Starostwo Powiatowe,
- droga wojewódzka – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei,
- droga krajowa – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Za utrzymanie chodników również odpowiadają ich zarządcy, czyli np. spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, gmina.

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 19:21

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież