Konkurs wiedzy o bajkach w Przedszkolu Publicznym nr 1

poniedziałek, 18 czerwiec 2018 13:08 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny.

 

W Przedszkolu Publicznym nr 1 w Środzie Śląskiej dzieci bardzo chętnie słuchają bajek, baśni i innych utworów dziecięcej literatury i równie chętnie dzielą się swoją wiedzą. W związku z tym 14 czerwca zorganizowany został w naszej placówce już po raz drugi konkurs wiedzy o bajkach „W krainie bajek”. Jego celem było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, dzielenie się swoją wiedzą na temat bajek i baśni, a także czerpanie przyjemności ze wspólnych zabaw.

Czteroosobowe zespoły z trzech najstarszych grup - „Motylki”, „Jeżyki” i „Delfinki” zmierzyły się z wieloma zadaniami, które jak się okazało nie sprawiły im większej trudności. Wszystkie przedszkolaki w obecności komisji konkursowej wykazały się ogromną wiedzą na temat bohaterów bajkowych oraz znajomości tytułów bajek i baśni. Liczyła się nie tylko wiedza, ale również refleks którego naszym przedszkolakom nie zabrakło.

Dzieci miały także wiele okazji do wspólnej zabawy i przeżywania pozytywnych emocji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody oraz słodki upominek.

Małgorzata Raszewska

konkurs w przedszkolu

konkurs w przedszkolu 001

konkurs w przedszkolu 002

konkurs w przedszkolu 003

konkurs w przedszkolu 004

konkurs w przedszkolu 005konkurs w przedszkolu 006

konkurs w przedszkolu 007

konkurs w przedszkolu 008

konkurs w przedszkolu 009

konkurs w przedszkolu 010

konkurs w przedszkolu 011

konkurs w przedszkolu 012

konkurs w przedszkolu 013

konkurs w przedszkolu 014

konkurs w przedszkolu 015

konkurs w przedszkolu 016

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 czerwiec 2018 12:15

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież