Mistrz Polski 80 + Pan Józef Misiak!

niedziela, 21 lipiec 2019 13:31 Dział: Sport / nowy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na starcie Mistrzostw Polski Masters w Kolarstwie Szosowym w Starachowicach stanęło 600 uczestników. W tym tłumie znaleźli się członkowie grupy kolarskiej Rycerze Rolanda - Maciejewski Team.

Mieszkaniec gminy Miękinia Pan Józef Misiak startował w kategorii wiekowej 80 +. Do pokonania miał 23 km dystans szosowy i jak opowiada, pomimo sprzeczności losu zdobył Mistrzostwo Polski Masters M80. Warto tu nadmienić, że  w kategorii M70A Mistrzostwo Polski zdobył także jego klubowy kolega, Grzegorz Fajkowski.

- Te mistrzostwa odbyły się 23 czerwca br. Spóźniłem się, dzwoniłem informując o tym sędziów, którzy mieli na mnie czekać, ale niestety moje zbyt długie niestawiennictwo spowodowało, że uczestnicy w końcu ruszyli. Pomimo około 2-minutowego spóźnienia oraz późniejszego upadku na trasie, ukończyłem wyścig na pierwszym miejscu, zdobywając Mistrzostwo Polski Masters M80 - wspomina Pan Józef.

Swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął w młodości. - W dawnych czasach osoby w wieku 25, 26 lat kończyły swoją karierę kolarską, ponieważ uważano, że mężczyźni w tym wieku nie powinni już startować w zawodach. Ale kiedy to się zmieniło, do jazdy na rowerze wróciłem w 2001 roku i tak robię to do dziś – podkreśla.

Pan Józef pomimo swojego wieku, stale uprawia kolarstwo i jak podkreśla, w najbliższym czasie nie zamierza zaprzestać. Tłumaczy, że, do kiedy zdrowie mu pozwoli będzie aktywnie jeździł i startował w zawodach. - Trenuję około 5 razy w tygodniu, średnio pokonując około 250 km. Jeżdżę drogami gminnymi, często korzystam z ścieżki rowerowej, która biegnie wzdłuż nowej obwodnicy w kierunku Brzegu Dolnego. Dziennie pokonuję około 40-50 km – dodaje.

Na swoim koncie ma około 80 pucharów oraz 9 tytułów Mistrza Polski.  Na zawodach o Puchar Świata, które odbywały się w Austrii zdobył 9 miejsce. Swoimi osiągnięciami i przygodami mógłby się chwalić bez końca. A niejeden młody i postawny mężczyzna może mu pozazdrościć dobrej kondycji.

W naszym powiecie powinno być zdecydowanie więcej zawodów kolarskich.  Sport to zdrowie i dlatego warto. Należy zachęcać młode pokolenie do jazdy na rowerze - mówi Pan Józef, który już 10 i 11 sierpnia br. wystartuje w zawodach kolarskich, aby tym razem zdobyć Mistrzostwo Polski Jazdy Indywidualnej na Czas.  Życzymy zatem powodzenia!

(kb) / fot. AF, zbiory prywatne Józefa Misiaka

Proponowane artykuły:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Gratulacje dla Pana Józefa, jest super motywacją nie tylko dla starszych ale i tych młodszych którym ciężko się ruszyć z kanapy. Do zobaczenia gdzieś na trasie Panie Józefie!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację