"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Na patriotyczną nutę w Środzie Śląskiej

czwartek, 22 listopad 2018 12:17
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mnóstwo pozytywnych opinii zebrał koncert „Radośni z wolności – dumni z polskości” zorganizowany 11 listopada z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Zainteresowanie koncertem było tak duże, że nie wszystkim udało się znaleźć miejsce na sali widowiskowej w średzkim domu kultury. W koncercie wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie i absolwenci szkół z terenu Powiatu Średzkiego. Zaproszenia do udziału wysłano jeszcze przed wakacjami, a po wakacjach rozpoczęły się próby.

– Co ciekawe z każdą próbą koncert nabierał rozmachu. Najpierw pojawił się pomysł muzyków akompaniujących, a później chórku. Oczywiście wszystkie te propozycje przyjęliśmy z radością, bo zależało nam, aby było to wyjątkowe wydarzenie – wyjaśniają pracownicy wydziału promocji starostwa, w którym narodził się pomysł koncertu.

Nad całością czuwali Paweł Wenderski i Renata Kopacka, którzy połączyli wszystkie utwory w wyjątkowe widowisko. I tak koncert rozpoczął się od poloneza. Kiedy taniec nabiera tempa przerywa go gwizd odjeżdżającego pociągu. To symbol III rozbioru Polski i utraty niepodległości. Walka o wolność, radość z jej odzyskania, II wojna światowa, wybór papieża Polaka, narodziny Solidarności to tematy kolejnych występów. Opowieść o Polsce i Polakach zakończyło „Tango na głosy” ze wspólnie śpiewanym refrenem:

Ja to mam  szczęście

Że w tym momencie

Żyć mi przyszło

W kraju nad Wisłą

Ja to mam szczęście…

Mój kraj szczęśliwy

Piękny, prawdziwy

Ludzie uczynni

W sercach niewinni

Mój kraj szczęśliwy…

Uczestnicy koncertu oraz sam koncert zebrał wiele pozytywnych opinii. Dlatego przypominamy wszystkich jego wykonawców. Dzięki nim koncert był wydarzeniem artystycznym. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

WOKALIŚCI:

przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Ciechowie, Oliwia Bachowska, Natalia Bagińska, Justyna Czarniecka, Angelika Dominiak, Ada Dwornicka, Weronika Kasprzyk, Bartek Kata, Antoni Kemprowski, Emilia Kemprowska, Sara Matusiak, Natalia Potrzeba, Kinga Radzik, Aleksander Rus, Agata Szybiak, Paweł Wenderski

RECYTATORZY:

Julia Dębicka, Bartek Kruszelnicki, Paulina Kucza, Małgorzata Kuriata, Paulina Rześniowiecka, Sara Szafrańska, Magdalena Zawadzka

MUZYCY INSTRUMENTALIŚCI:

Piotr Kotuła - skrzypce, Julia Janiec - skrzypce

TANCERZE:

Zespół Taneczny Feniks z Miękini, uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 3 i klasy 3 Oddziału Gimnazjalnego w Środzie Śląskiej

ZESPÓŁ AKOMPANIUJACY:

Andrzej Bielski - fortepian, Tomasz Matuszewski - gitara basowa, Krzysztof Wowczuk - gitara, trąbka, ks. Mikołaj Wyczałek - wiolonczela

CHÓRKI:

Schola Jubilate Deo parafii św. Andrzeja w Środzie Śląskiej

OPIEKA ARTYSTYCZNA, PROWADZENIE:

Renata Kopacka i Paweł Wenderski

DEKORACJE:

Pracownia Artystyczna „NaPiętrze”

(rfp) fot. rfp

radosni

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież