Narkotyki i dopalacze zabijają. Spotkanie z policjantką

piątek, 05 kwiecień 2019 13:54 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W spotkaniu z policjantką, które dotyczyło zagrożeń związanych z używaniem narkotyków oraz substancji psychoaktywnych, uczestniczyli uczniowie klas trzecich i siódmych średzkiej podstawówki.

„Narkotyki i dopalacze zabijają” to kampania o charakterze edukacyjno-informacyjnym skierowana do dzieci i młodzieży, opracowana w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Ma na celu zwiększenie świadomości młodych osób na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Inauguracja kampanii na terenie naszego powiatu miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śl.

Istotnym elementem kampanii, której hasło brzmi: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, jest spot filmowy nawiązujący swoją treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła.

Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą omówiono zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne oraz czyny świadczące o demoralizacji w kontekście zażywania środków odurzających oraz dopalaczy. Omówiono motywy sięgania po substancje zabronione oraz możliwe skutki ich stosowania.

Działania profilaktyczne w ramach kampanii będą przez średzkich policjantów kontynuowane i realizowane podczas różnego rodzaju inicjatyw, których adresatami będą zarówno dzieci i młodzież, jak również osoby dorosłe.

(ms) / fot. KPP

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację