Odzysklano skradzony rower na stacji PKP

czwartek, 15 marzec 2018 10:55 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wykorzystali fakt, że rower nie był należycie zabezpieczony. Skorzystali więc z okazji i go ukradli. Sprawcy zostali zatrzymani przez średzkich policjantów, a utracone mienie odzyskane i zwrócone właścicielce.

 

- Średzcy policjanci w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lata w związku z kradzieżą roweru o wartości 2000 zł. Do zdarzenia doszło na początku marca br. na jednej ze stacji PKP na terenie powiatu średzkiego. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy przyjechali na teren powiatu średzkiego pociągiem. Na pobliskim parkingu zaczęli sprawdzać, czy pozostawione tam przez właścicieli rowery są należycie zabezpieczone. Jak się okazało, jeden z jednośladów nie był przypięty. Zabrali go i odjechali również pociągiem do Legnicy, gdzie zastawili skradzione mienie w lombardzie - informuje st. asp. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl. - Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, natomiast odzyskane mienie zostało zwrócone właścicielce. Zatrzymani przyznali się do zarzucanego im czynu. Funkcjonariusze przedstawili 22 i 24-latkowi, wcześniej karanym za podobne przestępstwa, zarzut przywłaszczenia cudzego mienia.

Amatorzy cudzej własności za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) fot. policja

Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 23:00

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież