Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Ogólnopolski sukces akcji naszych strażaków!

poniedziałek, 26 marzec 2018 11:44 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Akcja społeczna "Korytarz życia - włącz myślenie" strażaków z OSP Ujazd Górny i Czerna osiągnęła kolejny sukces. Wszystkie służby ratownicze i instytucje związane z ruchem drogowym połączyły siły i wspólnie nakręcili spot informacyjny.

 

Projekt został rozpoczęty dokładnie rok temu przez dwie jednostki OSP z miejscowości Ujazd Górny oraz Czerna. Na początku drogi w ich ciężką pracę zaangażował się Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, a już dziś do strażaków dołączył Wojewoda Dolnośląski, Komenda Wojewódzka Policji, Pogotowie Ratunkowe z Wrocławia, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Polski Związek Motorowy.

W ubiegłą środę (21.03.br.) w jednej z siedzib GDDKiA we Wrocławiu miał premierę film kręcony pod okiem profesjonalnego studia filmowego z Wrocławia Citymind. Ten materiał powinien zobaczyć każdy kierowca, a także użytkownik drogi.

- Spot informacyjny, który jest efektem naszej ciężkiej pracy, którą wykonaliśmy przez ostatni rok, ma wzbudzać wśród kierowców emocję, które wpłyną na ich wyobraźnię bo każdy z nas może się znaleźć w ciężkiej sytuacji i każdy z nas chciałby aby ta pomoc przyjechała jak najszybciej, a nie traciła cennych sekund w korku – mówi Prezes OSP Czerna Jarosław Śliwa.

Akcja, która na początku miała zasięg lokalny, dziś stała się ogólnopolska. Strażacy mówią, że obecnie posiadają 30 kamer w różnych jednostkach w całej Polsce, które nagrywają swoje przejazdy do zdarzeń, a następnie służą jako materiały szkoleniowe dla kierowców umieszczane w popularnych serwisach internetowych.

- Tworzenie korytarza życia na polskich drogach ma bardzo proste zasady. Musimy pamiętać aby zawsze zostawić sobie 2/3 m przed następnym pojazdem abyśmy mieli miejsce do manewru i zawsze lewy pas jedzie w lewo, prawy w prawo aby dojechać do swojej zewnętrznej krawędzi pasa, a korytarz życia tworzy się na środku - mówi Naczelnik OSP Ujazd Górny Rafał Guzy.

Mamy nadzieję, że już niedługo każdy kierowca zobaczy ten spot i ułatwi służbą ratunkowym w dojechaniu na miejsce zdarzenia tworząc korytarz życia.

- Musimy sobie uświadomić to, że jak stoimy w korku i jadzie straż, pogotowie czy policja, a my im ustąpimy miejsca i utworzymy korytarz życia po części stajemy się również ratownikami, bo właśnie dzięki nam ta pomoc nadejdzie szybciej – dodaje Sekretarz OSP Ujazd Górny Wojciech Sukta.

(ws) fot. GDDKiA we Wrocławiu

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 28 marzec 2018 00:33

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież