Podpalenia plagą? - Raport straży pożarnej

czwartek, 20 wrzesień 2018 12:51 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Analizując ostatnie zgłoszenia jakie wpływają do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, z przykrością można stwierdzić, że podpalenia stanowią największy procent przyczyn pożarów na naszym terenie.

W niedzielę 16.09.2018 r. o godzinie 19:40 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze pomieszczenia gospodarczego w miejscowości Wilkszyn.

- Na miejsce wysłano 5 zastępów straży pożarnej. Pożar dotyczył budynku gospodarczego, który znajdował się w odległości około 20 m od budynku mieszkalnego. Pod pomieszczeniem znajdował się garaż, a w nim samochody. Auta zostały wyprowadzone przez właściciela. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru, jego ugaszeniu oraz dogaszeniu zarzewia ognia. Podczas pożaru całkowitemu zniszczeniu uległ dach budynku oraz sprzęt znajdujący się w pomieszczeniu m.in. piec grzewczy, bojler, kosiarka, komplet opon. Straty oszacowano na około 60 tys. złotych. Prawdopodobną przyczyną było zaproszenie ognia przez osoby małoletnie – wyjaśnia rzecznik prasowy KP PSP, Dariusz Domaradzki.

W poniedziałek 17.09.2018 r., w godzinach porannych, dyżurny został powiadomiony o pożarze pozostałości roślinnych w miejscowości Księginice.

- Ogień znajdował się w pobliżu nasypu kolejowego. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, ugaszeniu pożaru oraz dogaszaniu zarzewia ognia – informuje Dariusz Domaradzki.

Tego samego dnia, w godzinach południowych, zastępy straży pożarnej zostały wysłane do miejscowości Wichrów.

- Tu prawdopodobnie doszło do podpalenia konaru drzewa. Strażacy podjęli rutynowe działania – mówi rzecznik KP PSP.

Także 17.09.2018 r., około godziny 20:00, dyżurny KP PSP odebrał zgłoszenie o pożarze bel siana na polu pomiędzy Środą Śląską, a Jastrzębcami. 

- Obszar pożaru dotyczył około 2 kw. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i ugaszeniu pożaru - informuje Dariusz Domaradzki.

We wtorek 18.09.2018 r. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej poinformowano o pożarze pozostałości roślinnych w miejscowości Gałów.

-  Po przyjeździe nie miejsce stwierdzono pożar konaru drzewa, który znajdował się przy cmentarzu. Działania strażaków polegały na podaniu 1 prądu wody w celu ugaszeniu ognia. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie  – wyjaśnia rzecznik prasowy KPP SP.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

Komentarze  

Permalink 0 osp
Piromani to plaga fakt ale najgorsze jest że trudno ich namierzyć
2018-09-21 09:21 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Dario
I jak tu nie kląć jak taki idiota jeden z drugim mogą sprowadzić tragedię na ludzi przez takie akcje. Jak już złapią jednego z drugim to niech porządnie karają.
2018-09-20 16:24 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież