Podpalił samochód na parkingu osiedlowym, kierował też groźby

czwartek, 16 maj 2019 22:21 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Groził, bo był zdenerwowany, podpalił, bo… był pijany. Swoim przestępczym działaniem spowodował straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do policyjnego aresztu trafił 41-letni mieszkaniec gm. Miękinia w związku z podpaleniem na parkingu osiedlowym samochodu marki Mercedes, a w konsekwencji uszkodzeniem dwóch innych pojazdów oraz grożeniem pokrzywdzonej uszkodzeniem ciała. Sprawca został ustalony i jeszcze tego samego dnia zatrzymany przez średzkich dzielnicowych. Mężczyzna początkowo zaprzeczał, że ma coś wspólnego ze zdarzeniem. Jednak w trakcie czynności przyznał się do zarzucanego mu czynu.

- 41-latek swoje zachowanie tłumaczył zdenerwowaniem na byłą partnerkę. Dlatego też kilkukrotnie groził jej uszkodzeniem ciała zarówno słownie, jak i poprzez wysyłanie wiadomości sms. Z kolei fakt podpalenia samochodu należącego do znajomego pokrzywdzonej, mężczyzna usprawiedliwiał swoim stanem nietrzeźwości. Przeprowadzone przez policjantów w momencie zatrzymania badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W wyniku podpalenia Mercedesa uszkodzone zostały jeszcze dwa inne, zaparkowane obok pojazdy. Zatrzymany swoim działaniem spowodował straty w wysokości blisko 40 tysięcy złotych.

- Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu trzech zarzutów kierowania wobec pokrzywdzonej kobiety oraz jej znajomego gróźb karalnych. Mężczyzna odpowie również za umyślne uszkodzenie pojazdu marki Mercedes wraz z mieniem, które się w nim znajdowało poprzez podpalenie oraz uszkodzenie dwóch innych pojazdów - dodaje policjantka o przypomina, że przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a gróźb karalnych do 2 lat.

(rol/ms) / fot. KPP

podpalenie3

podpalenie1

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację