Ponad 900 osób wzięło udział w Paradzie Zdrowia

czwartek, 04 kwiecień 2019 21:11 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Warzywa, owoce, służba zdrowia oraz sportowcy, to tylko niektóre z dzisiejszych przebrań uczestników pochodu. Jak co roku pomysłów na promowanie zdrowia było wiele, każdy inny i oryginalny.

Dziś w Środzie Śląskiej odbyła się X edycja Parady Zdrowia. Jak podkreślają organizatorzy – każda kolejna przyciąga coraz więcej uczestników. Również dziś pogoda dopisała. Słonce z okazji święta zdrowia podarowało wszystkim sporą dawkę witaminy D.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest corocznie 7 kwietnia. W tym roku tematem przewodnim, ogłoszonym przez Światową Organizację Zdrowia jest „Powszechna Opieka Medyczna”, jako  kontynuacja  hasła „Zdrowie dla wszystkich”, zwracając uwagę na ważne, ale i zaniedbane problemy zdrowia publicznego. 

- Celem parady jest propagowanie profilaktyki i promocji zdrowia  – wyjaśniają organizatorzy: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Polski Czerwony Krzyż oraz Zespół Powiatowych Placówek Oświatowych w Środzie Śl. 

Dzisiejsze wydarzenie poprowadzili pracownicy PCK, a udział w nim wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów - burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, wicestarosta Sebastian Burdzy, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Anna Wojtasińska – Żygadło, prezes Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śląskiej Wiesław Kudryński wraz z kierownikiem biura Mariolą Szczepan,  dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej Małgorzata Czerwiec, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału PCK we Wrocławiu Zdzisław Jaksa oraz placówki oświatowe z trenu powiatu średzkiego i mieszkańcy.

Wspólny przemarsz ulicami miasta, zwieńczony został wypuszczeniem w niebo kolorowych balonów z helem. Wyglądało to fantastycznie.  Dla wszystkich szkół i przedszkoli, które wzięły udział w paradzie przygotowano pamiątkowe podziękowania.

Po obchodach przedszkolaki i uczniowie wystąpili w Domu Kultury na Powiatowym Przeglądzie Artystycznym o Zdrowiu, gdzie podziwiano ich popisy recytatorskie i wokalne.

Według listy zgłoszeń w wydarzeniu uczestniczyło 930 osób. 

(kb) / fot. kb

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

...byłałm, dzieciaki zachwycone, że mogą wyjść i zobaczyć balony w niebo...
...ale mała dygresja, trochę impreza ma mało wspólnego ze zdrowiem. Stanie i oklaskiwanie 30 minut władz i gości ?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację