Poseł Michał Jaros z wizytą w Środzie Śląskiej

czwartek, 01 sierpień 2019 10:21 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

30 lipca w naszym mieście odbyła się konferencja, która dotyczyła podsumowania dotychczasowej działalności posła na Sejm RP Michała Jarosa oraz przedstawienia nowych wyzwań, które stoją przed mieszkańcami i w których to, jak podkreślano na spotkaniu, poseł chętnie będzie interweniował.

Podsumowując ostatnie cztery lata działalności posła Michała Jarosa, złożonych zostało blisko 1000 interwencji i interpelacji z dziedzin, które są bliskie mieszkańcom wielu miast, miasteczek i wsi.

W ostatnich latach na rzecz Środy Śląskiej poseł interweniował w sprawie drogi krajowej nr 94 oraz poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie. Udało się doprowadzić do zakończenia budowy obwodnicy Miękini, Brzegu Dolnego.

Obecnie ważne jest, aby doprowadzić do rozwiązania problemów m.in. ze skrzyżowaniem z drogą na Juszczyn, skrzyżowaniem dróg gminnej, powiatowej i wojewódzką w miejscowości Błonie oraz poprawą bezpieczeństwa wzdłuż drogi krajowej nr 94.

W Środzie Śląskiej potrzebna jest również współpraca w ramach całej aglomeracji. Dlatego do Sejmu został złożony projekt ustawy powołujący do życia Wrocławski Związek Metropolitalny. O to Michał Jaros będzie zabiegał w najbliższych latach.

Posłowi towarzyszył wicestarosta średzki Sebastian Burdzy, który także w nadchodzących wyborach będzie kandydował do Sejmu RP z listy Koalicji Obywatelskiej.

(rol/mpr)

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację