Powalone drzewo i pożar ścierni

czwartek, 09 sierpień 2018 20:24
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kiedy wczoraj w Środzie Śląskiej było spokojnie i nie spadła kropla deszczu, okazuje się, że burza i porywisty wiatr dały o sobie znać w innych miejscowościach naszego powiatu.

O godzinie 17:47 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Lusinie otrzymał zgłoszenie z  Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej o powalonym drzewie w miejscowości Damianowo.

- Na miejscu okazało się, że wiatr złamał gałęzie, które blokują drogę - informują strażacy z OSP Lusina, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu gałęzi z drogi. 

Z kolei o godzinie 2:23 OSP w Lusinie zostało powiadomione o pożarze ścierni pomiędzy miejscowościami Lusina - Dźwigórz. Działania gaśnicze prowadziły zastępy: OSP Lusina, OSP Udanin i OSP Strzegom.

(kb) fot. OSP Lusina

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 sierpień 2018 20:27

Komentarze  

Permalink 0 Henryk
Takie gwałtowne burze po fali upałów będą normą. Dobrze że obyło się bez ofiar i większych szkód materialnych. Najgorsze że do końca upałów jeszcze daleko a podobno ma być jeszcze cieplej. Dobrze że służby działają sprawnie i może czas pomyśleć żeby doposażyć ich w sprzęt?
2018-08-10 11:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 BOLO
Ahh te pożary tam....
2018-08-10 12:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Heniek
Cytuję Henryk:
Takie gwałtowne burze po fali upałów będą normą. Dobrze że obyło się bez ofiar i większych szkód materialnych. Najgorsze że do końca upałów jeszcze daleko a podobno ma być jeszcze cieplej. Dobrze że służby działają sprawnie i może czas pomyśleć żeby doposażyć ich w sprzęt?

W drona :lol:
2018-08-10 13:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 HENRYK
Może być i dron jeśli to zwiększy bezpieczeństwo. Widzę że bawi pana praca innych ale zobaczymy jak się pan zachowa gdy będzie potrzebował pan ich pomocy?! Ciekawe czy wtedy też będzie panu do żartów? Trochę szacunku dla pracy i poświęcenia innych.
2018-08-13 08:45 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież