×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

Pożar na terenie jednej z fabryk na strefie

wtorek, 08 maj 2018 10:50 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziś kilka minut przed godziną 6 rano na terenie jednej z fabryk w Komornikach doszło do pożaru rury wentylacyjnej. Działania na miejscu prowadziło osiem zastępów straży pożarnej. Straty wstępnie oszacowano na 40tys.

 

Kilka minut przed godziną 6 rano na terenie jednego z zakładów w Komornikach doszło do pożaru rury wentylacyjnej na dachu. Na miejsce zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej: JRG Środa Śląska, OSP Brodno, OSP Bukówek, OSP Cesarzowice i OSP Miękinia.

- W chwili przyjazdu zastępów z kanału wentylacyjnego wydobywał się gęsty, czarny dym – informuje st. sekc. Adam Krzyżanowski, dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej. - Wszyscy pracownicy zostali ewakuowani z budynku – dodaje strażak.

Jak ustalono na skutek awarii maszyny lakierniczej doszło do pożaru kanału wentylacyjnego odprowadzającego opary.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu zasilania elektrycznego w budynku, a także na podaniu dwóch prądów piany ciężkiej celem wygaszenia płonącego szybu – wyjaśnia dyżurny.

Podano również prąd wody na zewnątrz kanału i od strony maszyny lakierniczej. Po zakończonych działaniach dokonano pomiarów na obecność gazów. Zagrożenia nie wykazano. Pomieszczenie oddymiono i przewietrzono.

Straty w wyniku zdarzenia oszacowano wstępnie na 40tys.

(red), Fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 maj 2018 21:13

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież