Pożar na terenie jednej z fabryk na strefie

wtorek, 08 maj 2018 10:50 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziś kilka minut przed godziną 6 rano na terenie jednej z fabryk w Komornikach doszło do pożaru rury wentylacyjnej. Działania na miejscu prowadziło osiem zastępów straży pożarnej. Straty wstępnie oszacowano na 40tys.

 

Kilka minut przed godziną 6 rano na terenie jednego z zakładów w Komornikach doszło do pożaru rury wentylacyjnej na dachu. Na miejsce zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej: JRG Środa Śląska, OSP Brodno, OSP Bukówek, OSP Cesarzowice i OSP Miękinia.

- W chwili przyjazdu zastępów z kanału wentylacyjnego wydobywał się gęsty, czarny dym – informuje st. sekc. Adam Krzyżanowski, dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej. - Wszyscy pracownicy zostali ewakuowani z budynku – dodaje strażak.

Jak ustalono na skutek awarii maszyny lakierniczej doszło do pożaru kanału wentylacyjnego odprowadzającego opary.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu zasilania elektrycznego w budynku, a także na podaniu dwóch prądów piany ciężkiej celem wygaszenia płonącego szybu – wyjaśnia dyżurny.

Podano również prąd wody na zewnątrz kanału i od strony maszyny lakierniczej. Po zakończonych działaniach dokonano pomiarów na obecność gazów. Zagrożenia nie wykazano. Pomieszczenie oddymiono i przewietrzono.

Straty w wyniku zdarzenia oszacowano wstępnie na 40tys.

(red), Fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 maj 2018 21:13

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację