Pożar wersalki i kontener w ogniu (raport straży pożarnej)

poniedziałek, 10 grudzień 2018 11:52 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 8 grudnia, około godziny 01:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze w pobliżu budynku mieszkalnego w Jakubkowicach. Na miejsce wysłano 5 zastępów straży pożarnej.

-  Paliła się tzw. wersalka znajdująca się przed budynkiem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu oraz ugaszeniu ognia  – informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej.

Kontener na śmieci w ogniu

Także w minioną sobotę, około godziny 8:00, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru śmietnika na ul. Białoskórniczej w Środzie Śląskiej. Na miejsce wysłano strażaków, którzy ugasili ogień.

Pożar w lesie

9 grudnia, około godziny 10:00, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze pozostałości roślinnych w lesie dębowym w miejscowości Słup.

- Paliły się pozostałości roślinne oraz składowane drewno. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 1 prądu wody na ogień. Starty oszacowano na około 1.000 zł – wyjaśnia Dariusz Domaradzki.

Czujka stawia na nogi

Dziś w nocy, 10 grudnia około godziny 01:00, zastępy straży pożarnej wysłane zostały do miejscowości Mrozów na ul. Bolesława Chrobrego, gdzie włączyła się czujka dymu.

- Strażacy sprawdzili mieszkanie pod względem zawartości czadu w mieszaniu. Urządzenie elektryczne wykazało wartość zerową - podkreśla rzecznik KP PSP.

Powalone drzewo

W dzisiejszy poniedziałkowy poranek strażacy dziali na drodze pomiędzy miejscowościami Jastrzębce – Chomiąża, gdzie wskutek silnych wiatrów powaliło się drzewo.

- Na jezdni znajdowały się gałęzie obalonej sosny blokujące przejazd. Straży usunęli je z jezdni   – informuje D. Domaradzki.

(kb) / fot. wk, zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież