Przedszkolaki o świętach wiedzą niemal wszystko

wtorek, 11 grudzień 2018 19:44 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dziś zaproszeni zostaliśmy na VI edycję Międzyprzedszkolnego Spotkania "Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”, zorganizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Środzie Śląskiej.

Zajęcia te mają na celu przybliżenie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem poprzez zabawę, jednocześnie sprawdzając wiedzę dzieci na ten temat. W dzisiejszych uczestniczyło pięć placówek: Publiczne Przedszkole nr 3 „Pod Topolą” w Środzie Śląskiej, Publiczne Przedszkole nr 1 w Środzie Śląskiej, Niepubliczne Przedszkole „Entliczek” w Środzie Śląskiej, Przedszkole Publiczne w Ciechowie oraz gospodarze - Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Środzie Śląskiej. Każde z przedszkoli reprezentowało trzech przedstawicieli, wraz z wychowawcami.

Na zaproszenie sióstr przybyli również goście: dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej Krzysztof Peryga, dyrektor Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej Anna Kuszlik-Czajkowska, komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej Gustaw Dobosz oraz dyrektor Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Środzie Śląskiej siostra Małgorzata Pieprzyk, którzy jednocześnie tworzyli jury konkursowe.

Spotkanie rozpoczęła siostra, z którą uczestnicy przeszli do kaplicy, aby zaśpiewać kilka kolęd. Gdy wszyscy w atmosferze przybliżającej do Bożego Narodzenia wrócili do klasy, na dzieci czekały konkurencje sprawdzające ich wiedzę na temat tych wyjątkowych świąt. Na początku pojawiły się pytania oraz zagadki. W tym miejscu trzeba przyznać, że dzieci świetnie sobie radziły, znały odpowiedzi na pytania  – Ile potraw znajduje się na wigilijnym stole? Ile dni trwają Święta Bożego Narodzenia? Jak nazywa się okres poprzedzający święta? I wiele innych. Każda z grup w tej konkurencji zebrała maksymalną ilość punktów, które przydzielały aniołki w formie cukierków.

Następnie przedszkolaki, wraz z wychowawcami, zajęły się pracami artystycznymi. Każda z reprezantacji musiała utworzyć obrazek z puzzli, który następnie przystrojono makaronem. Powstały przepiękne prace, które udekorują szkolne korytarze.

Okres świąteczny przybliżają grane dużo wcześniej kolędy, więc i na maluchy czekały konkurencje związane z ich śpiewem. Dzieci znały niemalże każdą z zagranych im kolęd, którą potrafiły wspólnie dokończyć. W tej konkurencji dobroduszne aniołki przyznały punkty nawet jury.

Na zakończenie panie organizatorki przygotowały konkurs dla dzieci polegający na rozpoznawaniu przedmiotów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia poprzez dotyk, a na wychowawców czekały  smakołyki, które rozpoznawali poprzez smak.

Ostatecznie zwyciężyli przedstawiciele wszystkich grup. Na zakończenie czekały na nich dyplomy oraz  paczki, a goście życzyli wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie bliskich oraz fantastycznych prezentów.

(kb) / fot. kb

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 grudzień 2018 19:56

Komentarze  

Permalink 0 iwona
:D Nasze dzieci są bardzo zdolne i nasze panie które ich uczą i bawią sie BRAWO
2018-12-12 21:17 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież