Ruszają nowe połączenia ŚKP

poniedziałek, 30 lipiec 2018 14:34 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W związku z rezygnacją jednego z prywatnych przewoźników obsługującego miejscowość Michałów i zawieszeniem przez innego przewoźnika kursów przez Kulin, Średzka Komunikacja Publiczna, w porozumieniu z Burmistrzem Adamem Rucińskim, uruchamia od 1 sierpnia linię nr 7  na trasie Środa Śl.-Ciechów-Cesarzowice-Kulin-Rakoszyce-Kulin-Cesarzowice-Michałów-Cesarzowice-Ciechów-Chwalimierz–Środa Śl.

Jak informuje prezes gminnej Spółki ŚKP Jaromir Stawirej – W chwili obecnej, przed zakupem 7 kolejnych autobusów, Średzka Komunikacja Publiczna może zaproponować mieszkańcom południowej części Gminy Środa Śląska kursy dwa dziennie tam tj. rano i w południe w okresie od początku sierpnia do końca września. Natomiast od października planujemy uruchomić wszystkie linie w południowej części naszej gminy. Również od 1 sierpnia zgodnie z planem etapowego rozwoju połączeń autobusowych Spółka ŚKP uruchamia linię nr 5 na trasie Środa Śląska DA- podstrefa LSSE Komorniki – podstrefa LSSE Święte – Środa Śląska DA.

- Linia nr 5 to wyjście naprzeciw zakładom w podstrefach LSSE i ich pracownikom. Rozkład czasowy linii nr 5 będzie dostosowany do zmian w zakładach pracy. Linia nr 5 będzie kursować na w/w trasie od niedzieli (zmiana 22:00) do piątku (zmiana 22:00) z wyjątkiem dni, w których zakłady nie będą pracować – mówi Arkadiusz Gruszczyński, główny dyspozytor ŚKP.   

Przejazd na wyżej wymienionej trasie linii nr 5 do podstrefy LSSE Komorniki to koszt biletu jednorazowego w kwotach 1,50 zł (ulgowy) i 3,00zł (normalny), zaś do podstrefy LSSE Święte w wysokości  2,00 zł (ulgowy) i 4,00zł (normalny). Zachęcamy mieszkańców do zakupu biletów okresowych 30-dniowych w cenie 33-44 zł (ulgowe) oraz 66-88 zł (normalne)  oraz 90-dniowych w cenie 83-110 zł (ulgowe) oraz 166-220 zł (normalne).


Kolejne zmiany w rozkładzie autobusów ŚKP, wymusiła przebudowa 1,5 km odcinka drogi gminnej Juszczyn - Wojczyce,  Dlatego też  od 1 sierpnia ŚKP wprowadza na linii nr 6, linie zastępczą nr 6A na trasie Środa Śląska - Komorniki- Juszczyn – Komorniki – Środa Śląska oraz linię zastępczą nr 6B na trasie Środa Śląska – Jugowiec – Kryniczno – Wojczyce – Kryniczno – Jugowiec – Środa Śląska. Zmianie ulegają godziny kursowania przez poszczególne miejscowości.

Nowe rozkład jazdy pasażerowie komunikacji publicznej znajdą  na stronie www Gminy Środa Śląska  i profilu FB Średzkiej Komunikacji Publicznej.

(um) fot. wk

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink +3 Magdalena
Dobrze ze zostala uruchomiona linia nr 7ale nie rozwiazuje to problemu z dojazdem w godzinach pozniejszych popoludniowych z pracy czy rannych do pracy.
2018-07-31 11:18 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 Gość
To bardzo dobrze, że dają nowe połączenia . Ciekawe tylko jak dostać się do Wrocławia jak polbus zlikwidował trasę a tarnowscy cały czas zaladowani i dzieciaki nie mają jak dostać się do szkoły. O tym się nie mówi .
2018-07-30 22:31 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 pkp
Autobusem na stacje i dalej pociagioem do Wroclawia komfortowo
2018-07-30 23:07 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 Mieszkający
I prawie 2 razy drożej.... Bus za 7zl a pociąg i bilet praktycznie za 13...
2018-07-31 06:26 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 Bartolomeo23
Z jednej strony dobrze że w miejsce tego przewoźnika który się wycofał będzie jakaś zastępcza linia ale z drugiej strony trzeba by wyjaśnić dlaczego uciekają to raz? Druga sprawa to co jest lepsze dla mieszkańców a mianowicie gmina dopłacająca do prywatnych przewoźników czy utrzymywanie komunikacji publicznej?
2018-07-30 20:27 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Mieszkający
Firma się wycofała bo jak to było napisane w czerwcu właściciel musiał dopłacać koło 100zl dziennie dlatego jakby mu dać dopłatę 200zl dziennie to by funkcjonował dalej. Nie wierzę że komunikacja jeździ za mniejszą dopłatę niż 200zl dziennie dlatego każdy chciałby usłyszeć stawkę jaką gmina dopłaca do tego rozwiązania i wyszło y co jest oplacalniejsze
2018-07-31 06:29 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Mis
Ch..... Nas stać.... Zachciewajka i tyle każdy mówił że małe dofinansowanie dla prywaciaza i mielibyśmy kursy z każdej wioski itp. Ciekawi mnie tylko stawka ile gmina płaci spółce za przejechany km bo prywatne firmy byłyby w Skowronkach jakby dostały po 100 zł dziennie dopłaty i jeździły by bez żadnych zarzutów!
2018-07-30 19:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Bart22
Mnie też zastanawia co jest lepsze dla mieszkańców dopłacić do prywatnego przewoźnika czy też utrzymywać średzką komunikację publiczną? Może by wymóc na rządzących jakieś studium opłacalności i wtedy wybrać???
2018-07-30 20:31 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 asa
MAM JEDNO PYTANIE
Czy stać nas na to....zakup i ogólnie średzka komunikacja?

JAK TAK TO OK

Są straty czy jest duzo na plus?
2018-07-30 19:44 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 on też był
3 godz. jazdy ze Środy do Michałowa i z Rakoszyc do Środy. Kto wymyśla w tej gminie takie kwiatki.
2018-07-30 19:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 ŚKP
A jak Pan to liczy ? Ze Środy do Michałowa - 24 minuty, z Rakoszyc do Środy 44 minuty przez Michałów i Chwalimierz. Pozdrawiamy :)
2018-07-31 08:28 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 Mis
A co na to Polbus? Zabierze autobusy do Wrocławia przez Kulin? Wogle jeden autobus do i spowrotem.... Dziękujemy burmistrzu u nas widać mniej głosów do wyjęcie niż że szczepanowa itp bo jak autobusy to z 3 połączenia min. Powinny być a nie jedno z łaski....
2018-07-30 18:32 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 zygmunt
UJAZD I JAROSTÓW TO NIE LUDZIE.GDZI NASI RADNI .NA PEWNO NA WCZASACH .ABY DO WYBORÓW ZDĄŻYLI PRZYJECHAĆ BO KASA IM PRZEPADNIE.
2018-07-30 15:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 zygmunt
UJAZD I JAROSTÓW TO NIE LUDZIE GDZIE NASI RADNI NA PEWNO NA WCZASACH ABY DO WYBORÓW PRZYJECHALI POZDRAWIAM.
2018-07-30 15:37 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież